Laiškas nuo Eglės

Labas, Mama,

tikriausiai kiek keista girdėti kreipinį Mama, jei savo mažylį glėbyje laikai dar visai neseniai. Man buvo labai keista! Pamenu, kai dukrytei buvo kokie 3 mėnesiai, klausiau savęs, kada tas žodis Mama nebeskambės taip keistai! Kaip ir visa kita, kas staiga įvyksta, oficialiai įgavus statusą Mama, nors viduje tas virsmas dar tik prasidėjo. Noriu Tau priminti, jog tai, kad susilaukei vaikučio, dar nereiškia, kad staiga turi viską žinoti, pajusti, nujausti, atliepti, suprasti ir susiprasti. Tapimas mama yra visą gyvenimą trunkantis procesas. Jei būtų tinkamas žodis tą tapsmą išreikšti, įvardyčiau tai „tampinėjimu“ mama. Nes ta mamystė juk vyksta po trupučiuką. Kai pradžioje visko tiek daug ir viskas taip nauja bei nepatirta, su laiku atsiranda tam tikras aiškumas ir stabilumas. Palengva imi pažinti savo mažylį geriau ir pirminį nerimą „ką čia dabar daryti“ ima keisti „aš žinau, ko jai ar jam reikia“. Tikrai! Palengva imi jausti, jog kad ir kiek esi pasiruošusi duoti, nuveikti ir įveikti dėl šio mažo žmogučio, viskas, ko jam labiausiai reikia, yra Tavo glėbys. Ir nesvarbu, ar jautiesi kupina laimės bei meilės, ar kaip tik nuvargusi, o gal suirzusi, nevykusi, Tu savo mažyliui esi pati pati nuostabiausia. Tu esi gana ir Tavęs yra gana – žinok tai. Kur kas lengviau tampa tuo patikėti išvydus pirmą tau skirtą šypseną ar išgirdus pirmąjį juoką.

Visuomenėje apstu standartų ir lūkesčių visiems, ne išimtis ir mamos. Turbūt ir pati turi įvairių lūkesčių bei įsivaizdavimų. Gali būti, jog kai kurie iš jų ima bliūkšti it kokie seni balionai, o kai kurie galbūt slegia Tavo pečius labiau, nei norėtum. Kai kurie galbūt iš tiesų yra visai ne tavo? Noriu priminti, kad giliai giliai širdyje Tu viską žinai. Labai linkiu neskubėti tapti mama staiga, verčiau keliauk motinystės keliu savu tempu ir savais žingsniais. Ir jei leisi pamažėle augti ir sau, o ne vien tik auginti, pamatysi bei atrasi begalę lūkesčius ir standartus pranokstančių spalvų bei gylių.

Taip jau nutiko, kad gimus dukrai visiškai įsimylėjau mamas ir motinystę apskritai kaip tikrai nelengvą, bet labai prasmingą ir auginančią patirtį. Čia su drauge Beatriče susitiko mūsų svajonės ir gimė bendra veikla „Natūrali Motinystė“. Mes, dvi psichologės ir mamos, padedame mamoms (būsimoms, esamoms, ką tik susilaukusioms ar jau užauginusioms) augti auginant savo vaikus. Teikiame individualias ir grupines konsultacijas, rengiame seminarus, rašome tekstus.

Kviečiu prisijungti prie mūsų augančios bendruomenės. Labai tikiuosi, kad čia atrasi taip reikalingo įkvėpimo ir pasitikėjimo savimi!

Eglė Lukinaitė-Vaičiurgienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *