STRATEGIJA - RŪPINTIS MAMŲ EMOCINE SVEIKATA

Susipažinkime​

KOMANDA

Asta Petraitienė

Projekto vystytoja ir vadovė, Naujagimių fotografė | www.astafoto.lt

Dirbant su naujagimių susilaukusiomis šeimomis kilo noras pasidalinti sukauptomis žiniomis, kurios, žiūrint iš savo patirties ir laiko perspektyvos, dėliojasi gerokai paprasčiau ir aiškiau praėjus tam tikrus etapus. Tačiau pajutau, kad mano turimų žinių nevisada užtenka. Taip kilo mintis surinkti įvairių specialistų kontaktus ir patalpinti juos vienoje vietoje jaunų šeimų patogumui, nes su verkiančiu kūdikiu ant rankų nevisada yra laiko ieškoti pagalbos, galbūt net sunku suformuluoti ko tiksliai reikėtų, ypač jeigu tai pirmas kartas ir šalia nėra kas galėtų patarti.
Apie problematikos aktualumą ir poreikį patvirtino ir dauguma prisidėti pakviestų partnerių, tad džiaugiuosi galimybe prisidėti prie taip reikalingo pokyčio mamų psichikos sveikatos priežiūroje įgyvendinimo.

Sigita Valevičienė

Sveikatos psichologė, jungiškosios krypties psichoterapeutė, jau 15 metų dirbanti motinystės srityje. Knygos „Motinystės kelias“ autorė, hipnogimdymo mokytoja. Projekto „Mama mums rūpi“ lektorė.

Virsmas į motinystę – be galo jautrus, intensyvus ir gyvenimą keičiantis patyrimas. Čia mes atrandame save iš naujo. Tai yra be galo gražus, prasmingas ir kartais nelengvas kelias. Todėl mums reikia aplinkinių paramos, kurie padėtų, palaikytų, pastiprintų ir nuramintų. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje mamoms keliame daug lūkesčių, o emociškai dažnai paliekame jas vienas. Tad nuoširdžiai trokštu, kad Lietuvoje nė viena mama nebūtų palikta viena, kad ji žinotų, kur ieškoti pagalbos ir palaikymo šiuo jai svarbiu laikotarpiu.

pogimdyminė depresija mamos psichikos sveikata asta foto

Savanorės

Prie savanorystės organizacijoje jungiasi moterys iš įvairių Lietuvos kampelių, norėdamos aktyviai prisidėti prie pokyčio savo regione. Jos - tikrosios "Mama mums rūpi" superherojės!

Šiuo metu veikloje dalyvauja savanores iš Vilniaus rajono, Kauno, Šiaulių, Radviliškio, Druskininkų, Klaipėdos.

Jūsų testo rezultatai