KAIP GIMĖ PROJEKTAS?

Profesionali naujagimių fotografė, studijos „Asta foto“ įkūrėja Asta, beveik kasdien bendraujanti su neseniai pagimdžiusiomis mamomis, kreipėsi į socialinio verslo atstovę Nidą su dideliu noru palaikyti naujai iškeptą mamą ir padėti jai. „Dirbant su naujagimių susilaukusiomis šeimomis nuolat dalinuosi sukauptomis žiniomis, mamas išklausau ir joms patariu, jeigu turi klausimų. Tačiau pajutau, kad mano turimos informacijos ne visada užtenka.“ „Nėštumo kalendoriaus“ leidėja ir socialinio verslo atstovė Nida, daug metų besigilinanti į mamų ir šeimų situaciją Lietuvoje, teigia, kad moters psichikos sveikata nėštumo metu, gimdymo metu ir po yra nesirūpinama.
„Informacijos šeimoms yra gausu, tačiau mes vis dar neatpažįstame depresijos po gimdymo, o susidūrę su sunkumais nesulaukiame tinkamos pagalbos, susiduriame su nuostatomis, stereotipais, specialistų trūkumu, maža paslaugų įvairove ir menkomis pagalbos galimybėmis.“ Atvirai apie motinystės sunkumus ir emocinę būseną po gimdymo vis dar kalbama per mažai, tad „Mama mums rūpi“ iniciatyvos autorės nutarė imtis veiklos ir suteikti pogimdyminę melancholiją ir depresiją išgyvenančioms mamoms viltį.
STRATEGIJA - RŪPINTIS MAMŲ EMOCINE SVEIKATA
Daugiau galite skaityti čia: STRATEGIJA
Susipažinkime
KOMANDA
Asta Petraitienė
Projekto bendraautorė, atsakinga už bendruomenių vystymą ir plėtrą, interneto svetainę ir komunikaciją. Naujagimių fotografė | www.astafoto.lt
Dirbant su naujagimių susilaukusiomis šeimomis kilo noras pasidalinti sukauptomis žiniomis, kurios, žiūrint iš savo patirties ir laiko perspektyvos, dėliojasi gerokai paprasčiau ir aiškiau. Tačiau pajutau, kad mano turimų žinių nevisada užtenka. Taip kilo mintis surinkti įvairių specialistų kontaktus ir patalpinti juos vienoje vietoje jaunų šeimų patogumui, nes su verkiančiu kūdikiu ant rankų nevisada yra laiko ieškoti pagalbos, galbūt net sunku suformuluoti ko tiksliai reikėtų, ypač jeigu tai pirmas kartas ir šalia nėra kas galėtų patarti.
Viską nulėmė susitikimas su Nida. Jos paskatinta pažiūrėjau į visa tai plačiau, giliau ir užsidegiau palaikymo projektu mamoms. Apie problematikos aktualumą ir poreikį patvirtino ir dauguma prisidėti pakviestų partnerių.
Nida Vildžiūnaitė
Projekto bendraautorė, strategė ir koordinatorė. Motinystę globojančių iniciatyvų sąjungos valdybos narė, socialinio verslo kūrėja www.nestumokalendorius.lt autorė
Nida vadovauja VšĮ „Mediapressa“, kuri jau daugiau nei 13 metų leidžia Nėštumo kalendorių. Džiaugiuosi, kad „Mama mums rūpi“ projekte kartu su partneriais skatiname bendruomenių susitelkimą ir kviečiame miesto bendruomenę drauge kurti palaikančią ir atidžią mamai aplinką. Svarbu žinoti, kad motinystėje mes visos susiduriame su naujais iššūkiais, turime didelių lūkesčių, dažnai atsiduriame vienos bei susiduriame su priekaištais, stokojame elementaraus poilsio. Natūralu, kad moteriai reikalinga parama, darbų pasidalijimas, o kartais – specialistų pagalba. Visiems palanku dar kartą prisiminti, kad šypsena ir paprasčiausias klausimas “O kaipgi tu?” gali išties daug!”
Sigita Valevičienė
Sveikatos psichologė, jungiškosios krypties psichoterapeutė, jau 15 metų dirbanti motinystės srityje. Knygos „Motinystės kelias“ autorė, hipnogimdymo mokytoja. Projekto „Mama mums rūpi“ lektorė.
Virsmas į motinystę – be galo jautrus, intensyvus ir gyvenimą keičiantis patyrimas. Čia mes atrandame save iš naujo. Tai yra be galo gražus, prasmingas ir kartais nelengvas kelias. Todėl mums reikia aplinkinių paramos, kurie padėtų, palaikytų, pastiprintų ir nuramintų. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje mamoms keliame daug lūkesčių, o emociškai dažnai paliekame jas vienas. Tad nuoširdžiai trokštu, kad Lietuvoje nė viena mama nebūtų palikta viena, kad ji žinotų, kur ieškoti pagalbos ir palaikymo šiuo jai svarbiu laikotarpiu.