Laiškas nuo Indrės Gaudiešiūtės

Pirmosios minutės, valandos… daug oksitocino, laimės ašaros, TAS žvilgsnis, paskleidžiantis besąlygišką meilę, kuri lydės judu visą amžinybę. Tai susitikimas, kurio laukei devynis mėnesius, o labiausiai paskutinėmis valandomis. Valandomis, kai kūnas, rodėsi, išduos, kai ateidavo jėgų antplūdis, nežinia iš kokių gelmių atnešantis tikėjimą ir tiesiog žinojimą, kad Gimties vartai visai čia pat.

Po dienos, dviejų ateina kita realybė, lydima kūno skausmo, nepasitikėjimo savimi, kyla begalė klausimų ir abejonių apie žindymą, užplūsta nuoskaudos, kad Gimties kelionė buvo ne tokia, kokią planavai skaitydama knygas, lankydama nėščiųjų užsiėmimus, bendraudama su kitomis mamomis. 

Mieloji, tai Tavo patirtis. Tai tavo kelionė. Ir ji bet kuriuo atveju yra nuostabi, unikali. Tikiu, žinau, jaučiu, kad padarei viską, ką galėjai tuo metu. Nes tokia Mamos prigimtis. Padaryti viską ir dar šiek tiek. 

Ir vis dėlto matau Tavo akyse tą nerimą, pasimetimą… Todėl apkabinu ir prašau – padėkok sau, savo kūnui už šią kelionę. Padėkok ir priimk. Jei jauti, kad netelpa širdy, kad spaudžia krūtinę, kad kyla nerimas – esu šalia. Šalia per skambučio atstumą, feisbuko žiutę, jei reikia – šalia, ant tos pačios sofos. Esu ir būsiu, kad išgirsčiau Tavo Gimties istoriją tiek kartų, kiek Tau norėsis ją pasakoti. Jei norėsi – užkaisiu arbatos ir kalbėsimės ilgai, jei norėsi – tylėsim ir jausim. 

Neguosiu, negailėsiu, nesakysiu, kad tai reikia pamiršti ir gyventi toliau. Tiesiog išbūsiu kartu. Ir būsiu tol, kol Tu prisijaukinsi tą patirtį. Nes pamiršti to neįmanoma, o ir nereikia. O tuo metu, kol jaukinsiesi, jei norėsi, padėsiu paprastesniais klausimais: kaip po gimdymo atsigauti fiziškai, kaip maudyti kūdikį, kaip žinoti, ar jis sotus, kada keliauti į lauką, kiek ilgai ten galima būti… 

Jei tik norėsi, surengsime ypatingą padėką Tau, Tavo kūnui – vytulavimą. Tai ritualas, skirtas Moteriai po Gimties, siekiant ją apglėbti, nuglostyti, duoti jai tiek meilės, dėmesio, kiek tą dieną galime daugiausiai. Jei norėsi – rasim laiko watsu sesijai. Sesijos metu atsipalaiduoja kūnas, nurimsta protas. 

Esu dula Indrė. Susipažįstu su moterimis joms laukiantis, kitos ateina planuodamos vaikutį arba kreipiasi prabėgus kelioms dienoms ar savaitėms po gimdymo. Konsultuoju individualiai, vedu susitikimus, kurių metu kalbame apie pasiruošimą Gimties kelionei, apie laiką po gimdymo. Rengiu mamos palydėjimo į Gimtį – Mamos prausynų bei nėštumo ir Gimties kelionės uždarymo – vytulavimo ritualus. Praktikuoju watsu

Konsultuoju telefonu, internetu, prireikus atvažiuoju į namus. Konsultuoju įvairiausiais klausimais: mamos fizinė ir emocinė savijauta, kūdikio žindymas, maudymas, dienotvarkė. Nėra nepatogių klausimų, nėra nesvarbių jausmų, nėra bereikalingo trukdymo. 

Kviečiu dalytis tuo, ką sunku nešti, ką sunku prisijaukinti, kas kelia įtampą, nerimą. 

Su meile – dula Indrė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *