Laiškas nuo Monikos Tekutienės

Laiškas mamai

Savo pirmagimės laukiau kaip stebuklo. Nežinau, ar esu ko nors dar taip stipriai laukusi. Tiesą pasakius, tuo metu buvau girdėjusi, kad gali būti sunku, ypač daug sąmoningai ruošiausi pačiam gimdymui. Tik tada dar nesupratau, kad po to prasidės didysis tūkstančių tūkstančiais laipsnių gyvenimą pakeisiantis nuotykis. Jis pakeis viską: ir mane pačią, ir santykius su kitais žmonėmis, ir dienotvarkę, ir miegą, ir darbą, ir… Kitaip tariant, motinystė man tapo įvestimi į išsigryninimą. Tapsmą savimi. Žymiai gilesnį savasties atradimą. Ar visada buvo lengva? Ne. Ne visada. Buvo ir nuobodulio, ankstesnio, aktyvaus gyvenimo ilgesio, galbūt pripažinimo, greito rezultato, įvertinimo troškimo, pykčio, pervargimo, nemigos, baimės, nuostabos, beviltiškumo, nerimo. Ir ačiū Dievui. Dėl viso to mokiausi ne taip kontroliuoti aplinkinius, labiau pasitikėti kitais, turėti mažiau lūkesčių ir stipriau džiaugtis šiandiena, dabartimi. Mokiausi kalbėti, ieškoti bendraminčių. Ieškoti atsakymų. Kelti klausimus. Klausyti. Priimti savo ir vaikelio sunkius jausmus. Išbūti. Išlaukti. Ir, svarbiausia, suvokiau tai, kad pirmiausia turiu pasirūpinti savimi, atsitraukti, pabūti su savimi, atgauti resursus, kad turėčiau ką duoti. Taigi, mokiausi pusiausvyros. 

Mama, linkiu ir tau šiandien klausyti savęs. Išgirsti, ko norisi, atpažinti ir įvardyti, ką jauti, ko pasiilgai. Ir atrasti laiko, kada galėtum atgauti jėgas. Galbūt užsiimdama rankdarbiais, kalbėdamasi, klausydamasi muzikos, miegodama, šokdama? Ką mėgsti? Nežinai? Tuomet stebėk save, išbandyk ką nors naujo, pajusk, ar malonu, ar teikia džiaugsmą.

Ir tikrai, vaikai yra stebuklai. Vaikai yra dovana. Jie skatina gilesnį pažinimą, atradimus. Tad noriu palinkėti gyventi žaidžiant, nebijant klaidos, klausimų, kartais laužant ir kuriant naujas savo taisykles, išgirstant, kada reikia padaryti pertrauką, ir priimant kasdienybę kaip nuotykį…

Galbūt jausi, kad nori keliauti ne viena. Tuomet galime susitikti saugioje erdvėje, kurioje ieškosime atsakymų per dailės terapijos metodus. Ir tam tikrai nereikia mokėti piešti. 

 

Monika Tekutienė

FB: Sauja pastelių

+370 600 35574

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *