Laiškas nuo Sigitos

Mielos esamos ir būsimos mamos, 

džiaugiuosi galėdama kreiptis į Jus ir pasidalinti patirtimi. Turbūt kiekviena moteris tapus mama per gana trumpą laiką patiria tokią jausmų vaivorykštę – džiaugsmas, laimė, baimė, liūdesys, smalsumas, nerimas, jaudulys…Ne išimtis buvau iš aš susilaukus savo pirmagimio. Sūnus buvo labai lauktas ir svajotas, tačiau emocijos atkeliavusios kartu su juo buvo visai netikėtos. Visą laiką iki sūnaus gimimo buvau labai aktyvi, turėjau mėgiamą darbą, įvairios papildomos veiklos, siekiau karjeros, ir staiga – teko sustoti. Tai buvo stipriau netikėta nei galvojau ir sunkiau priimtina nei įsivaizdavau. Visą laiką kartu su meile vaikui ir džiaugsmu šalia kirbėdavo jausmas, kad aš nebesu aš, kad vis dažniau darau tai, ko tikimasi iš manęs ar lyg ir priklauso daryti mamai, atsisakant savo norų ir pomėgių. Prireikė beveik metų, kad tai praeitų. Nežinau tiksliai, kada ir kaip viskas pradėjo keistis. Pradėjau vis dažniau bendrauti su mamomis, kurioms įdomu dalintis ne tik košių receptais, bet ir mados naujienomis. Pradėjau sportuoti, lankytis įvairiuose renginiuose, skaityti. Džiaugiuosi, kad visą laiką šalia buvo artimi žmonės, kurie labai palaikė ir padėjo. 

Dar iki vaikų gimimo svajodavau apie savo įvairių būrelių ir užsiėmimų vaikams bei mamoms studiją. Gimus antram sūnui atsirado galimybė šią svajonę realizuoti. Viena iš pirmųjų veiklų buvo anglų ir ispanų kalbų kursai mamoms, kuriuose jos gali dalyvauti kartu su vaikais. Kol mamos mokosi, vaikai žaidžia šalia. Kodėl būtent tokie kursai? Jie skirti bendrauti, dalintis ir palaikyti, ne tik mokytis. Dalintis mažais rūpesčiais ir dideliais džiaugsmais, Kalėdinių dovanų sąrašu, grožio paslaptimis, moteriška nuomone apie sporto naujienas ir visa tai darant užsienio kalba. Pamokos skirtos tobulinti arba įgyti užsienio kalbos įgūdžių, auginti ne tik vaikus, bet ir save. 

Jūs visada būsite pačios geriausios ir mylimiausios savo vaikams, kaip ir jie jums. Valanda ar dvi laiko, skirto sau, ne tik vaikui nereiškia, kad jis yra nemylimas. Tai reiškia, kad mokate mylėti ir save. Laiminga mama, laiminga šeima… Būkite laimingos ir mylimos. 

Su šypsena, 

Sigita

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *