Laiškas nuo Skaistės

Sukosi įvairios mintys, ką noriu pasakyti atvirai ir garsiai būtent Tau. Tu tapai mama. Tas jausmas neapsakomas žodžiais, tiesa? Išnešioti savyje žmogų, kuris minta tavimi visapusiškai. Jį (-ą) formuoja, augina Tavo emocijos, vidinė būsena ir valgomas maistas. Gebėti atvesti į šį pasaulį žmogų, mano galva, yra tikra gamtos dovana. Kokia turi būti dėkinga, kad kartu su vyru gali atvesti palikuonių, savo palikuonių, kurie tęs jūsų šeimos grandinę. Tas Tavyje užaugęs žmogus Tavo gyvenimą apvertė aukštyn kojomis, tiesa? Čia ir dabar, šią minutę, laikai savo ir vyro kūrinį, tai yra jūsų meilės simbolis, tai gyva, spurdanti meilė. Savo kūdikiui tapsite gyvenimo mokytojais ir mokiniais.

Kalbant iš profesinės pusės, dažnai susiduriu su skirtingų šeimų patirtimis, atrodo, kad kartais netgi jas išgyvenu. Todėl noriu akcentuoti kelis dalykus, tai bus palinkėjimai ir draugiški patarimai.

  • Neieškok bėdų ten, kur jų nėra. Nes kas ieško, tas randa. Manau, jau ne kartą tai patyrei ir teko pasiklysti abejonėse. Norint, kad tai liautųsi, geriausia pasikalbėti su kompetentingu specialistu, tuomet greičiau nurimsi ir nereikės įsileisti galvon blogų minčių.
  • Leisk viskam tekėti pasroviui, nesusikurk per daug lūkesčių, nes neišsipildę lūkesčiai dažnai mus nuliūdina. Bent pusvalandį per dieną skirk laiko sau, naujos savęs pažinimui, priėmimui. Nepamiršk posakio: „Laiminga mama, laimingas vaikas.“
  • Nelenktyniauk su kitomis mamomis ir jų vaikų pasiekimais. Nes būtent tai gali Tave nuliūdinti ir galvoje pasėti sumaišties liūną. Atmink, Tavo kūdikis yra unikalus. Tai jūsų santykių ir meilės kūrinys. Jis turi teisę būti kitoks. Kalbant apie kūdikio motorinę raidą (labai dažnai vyrauja diskusijos „mano vaikas daro tą, o tavo?“), jis gali daryti tam tikrus dalykus vėliau ar truputį greičiau ir tai visai nereiškia, kad jam kas nors negerai. Dažniausiai tėvams pritrūksta žinių ir tikslingų veiklų, skatinančių kūdikio aktyvumą, o tai lemia kūdikio tobulėjimą bei formuoja naujus judėjimo modelius. Kaltinti save ar smerkti dėl to, kad kūdikis neatlieka kokių nors judesių… griežtai draudžiu, tai ne Tavo kaltė. Tavo mažylis yra vienintelis toks ir jis yra nepakartojamas. Raginu džiaugtis visomis akimirkomis. Žinoma, gali ateiti ir sunkus laiko tarpsnis, kuris visai nedžiugins, tačiau tokie tarpsniai daug ko mus išmoko.
  • Neramios, blogos, liūdnos dienos praeis. Tai iššūkis Tau kaip mamai. Priimk jį, nekaltink savęs. Jeigu jauti, kad reikia patarimų ar pagalbos, ieškok jos ir drąsiai kreipkis, žmonės nori padėti, tikrai. Išgyvenus net ir pačias juodžiausias dienas, ateis džiaugsmo kupinos naujos dienos. Argi nebūna, kad visa niūrastis ir liūdesys praeina išvydus vaikelio šypseną?
  • Atmink, kad esi ne viena! Nebijok kalbėti, kalbėjimas gydo. Atvirumas taip pat. Būk atvira su artimaisiais, leisk jiems padėti ir įsitraukti. Žinau, kad Tu gali viską, tačiau nuo to visko greitai gali perdegti, stenkis neapkrauti savo pečių viskuo – kūdikiu, buitimi, maisto gaminimu, darbu ir t. t. Nekaltink savęs dėl nepadarytų dalykų. Tapus mama mažylis reikalauja daug dėmesio, bet taip jau sutverta, Tavo dėka kūdikis gyvena, jis visapusiškai nuo Tavęs priklausomas. Kartu su mažyliu užsiimk bendra veikla – tai suteiks visokeriopą naudą Tau tiek psichologine, tiek fizine prasme. 

Aš esu kūdikių kineziterapeutė ir būsima mama, taip pat „Rankos lyg mamos“ įkūrėja. Mano veikla man tarsi pirmasis kūdikis, kuriam visapusiškai esu atsidavusi. Teikiu konsultacijas šeimoms, atlieku masažus ir mankštas kūdikiams. Mano tikslas – padėti suprasti, kas vyksta su kūdikio psichomotorine raida, į ką svarbu atkreipti dėmesį mažyliui augan t ir vystantis, kokiomis veiklomis galima užsiimti, kaip išmokti patiems padėti savo atžalai ir kt. Nešuosi jau penkerių metų patirtį, su mielu noru išklausysiu, patarsiu, padėsiu, nes man tikrai rūpi! 

Skaistė
———-
ARMS LIKE MOMS |
8 630 90121 | info@armslikemoms.comParašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *