Laiškas nuo Skaistės

Labas mama! 

Kaip tu? Pasidalink ir kaip toji virsmo kelionė iš asmenybės “aš” į “mamą”, kuri visada yra reikalinga mažam žmogučiui, čia ir dabar? Žinai, kad ir ką atsakytum – visi atsakymai yra tinkami. Pati tapau MAMA prieš 4 mėnesius. Viskas dar taip šviežia, pastebėjau, jog sunkios akimirkos yra linkusios greitai pasimiršti. Ir išties, pradžia nebuvo lengva, vien tai, jog aš turiu non-stop būti mažo žmogaus prieglobstis, šiluma, saugumas, maistas – viename, nenumaniau, jog tiek daug manęs reikės kitam. O, kad tarp meilės ir pykčio/nusivylimo yra tokia trapi riba, nebūčiau pagalvojusi. Pirmas mėnuo visiskas chaosėlis, nuo euforijos iki baimės ašarų, nuo pirmos šypsenos iki skaudančios krūtinės/jaučiamo diskomforto, bet visa tai jausti yra norma, visus jausmus reikia sugebėti priimti ir išbūti. Tais momentais kai atrodo, jog tiesiog nebegaliu, pažiūrėdavau į savo vaiką ir jėgos iš kart sugrįždavo, dėl jo aš galiu viską. Meilė vaikui – besąlygiška, ji nuolatos auganti. Tačiau jeigu ateina toks momentas, jog nesinori žiūrėti į savo vaiką, visko per daug, prašyk pagalbos! Žinau, jog pirmus mėnesius gali nesinorėti duoti savo vaiko kažkam kitam palaikyti/paimti, o ką jau kalbėti apie palikimą. Vaiko norisi tik sau, nes tik aš geriausiai galiu juo pasirūpinti, aš irgi tame buvau ir čia nieko egoistiško, tai mamos baimė ir meilė perpinta tarpusavy. Bet Ei! Nespausk savęs. Kai jauti, jog esi pasirengusi, kažkam leisti pabūti su kūdikėliu, pasitiki tais žmonėmis, pirmyn! Seneliai, draugės ar vyras tikrai padės, ir tiesiog eik! Eik į lauką, parduotuvę, važiuok dviračiu, atsigerk kavos – daryk dalykus VIENA. Pirmus kartus gali nepavykti atsipalaiduoti, paprašyk, kad vis atsiųstų nuotraukų, kaip mažasis angelėlis laikosi, bet stenkis išbūti su savimi, su nauja aš, priimk ją, susipažink, leisk jai vešėti. O grįžusi, būsi išsiilgusi savo vaiko, net ir po dešimties minučių.

Mamos mamai patarimas,- neieškok bėdų ten, kur jų nėra, nes kas ieško – tas randa. Leisk savo instinktams, motinos jėgai – augti ir skleisti žiedus. Dažnai norint žinoti visus atsakymus (o tai neįmanoma) dėl kūdikėlio net ir apie menkiausius dalykus, nesąmoningai gali neleist išskleisti motinos sparnams, atmink! Tu ir tavo vaikas esat vienis! Tavo kūnas ir kraujas, o mažas žmogus visada siunčia ženklus, tau tereikia į juos įsiklausyti, pastebėti, bei paanalizuoti, net nustebsi, kaip pamažu pavyksta geriau suprasti savo mažylį.

Pačiai tapus mama, pradėjau visai kitaip regėti mane supantį pasaulį, savo veiklą, vertybes. Iš profesinės pusės esu kūdikių kineziterapeutė, taip pat “Rankos lyg mamos” įkūrėja. Dabar kur kas geriau suprantu tėvus auginančius vaikus, kiek daug yra nerimo, baimių ir streso tėvystėje, tiesiog kasdienybėje. Todėl norisi tėvams tapti “ramybės uostu”, kuris patars, paprašius- nuramins, išties pagalbos ranką, bet tikrai negasdins vidurkiais, lentelėmis, rėmais, nes šių ir taip kupinas visas mūsų gyvenimas, o ypač auginant vaikus. Mano internetiniame puslapyje rasite video pamokas, skirtas pirmakarčiams tėvams, būtent jų apmokymui (mankštos ir masažai). Taip pat, vykdau online konsultacijas ir vedu grupines masažo pamokas. Galite pasižvalgyti užsukus į www.armslikemoms.com.

Esu čia ir dabar, tavo paslaugoms, 

Šilčiausi linkėjimai, Skaistė

Su manimi galite susisiekti

Tel. 86 3090121

El. p. info@armslikemoms.com

https://www.facebook.com/armslikemoms/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *