• Motinystė – moters tapimas mama – dovanoja naujas patirtis. Tėvais, ypač pirmą kartą tapusius žmones, užplūsta įvairios emocijos, ne vien pozityvios. Nerimas, dvejonės, baimės, depresyvumas taip pat gali būti natūralia motinystės dalimi, kuriai išbūti gali puikiai padėti bendrystė su kitomis mamomis, – lengvai pasivaikštant lauke ar prie arbatos puodelio.

 „Mama mums rūpi“ projektas sieks, kad šios dienos minėjimas taptų kasmetine tradicija Lietuvoje kviečiant visus daugiau dėmesio skirti besilaukiančioms ir moterims po gimdymo. 2023 metais pirmą kartą Lietuvoje kvietėme švęsti Pasaulinę mamų psichikos sveikatos dieną.

Pernai šią dieną minėjome:

  • Jonavoje kartu su LR Prezidentūros atstovais, Krizių įveikimo centru  organizavome renginį ir diskusiją su įvairių organizacijų ir institucijų atstovais, – kaip gerinti mamų psichikos sveikatą rūpinantis pogimdyminės depresijos prevencija;
  • Įvairiuose Lietuvos miestuose (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai, Jonava, Gargždai) kvietėme į mamų savanorių organizuojamus ėjimo renginius, kalbėti ir atkreipti dėmesį į mamų emocinę sveikatą. 
  • Visada raginame pasirašyti peticiją peticiją už Pasaulinės mamų Psichikos sveikatos dieną minėjimą tarptautiniu mastu!

Šiemet  Pasaulinę mamų psichikos sveikatos dieną minėsime:

  • Ėjimo renginiai 2024 gegužės 1d. MMR Savanorių ir Partnerių dėka jau planuojami 26 miestuose: Vilniuje, Nemenčinėje, Kaune, Jonavoje, Elektrėnuose, Klaipėdoje, Palangoje, Gargžduose, Šiauliuose, Radviliškyje, Pakruojyje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Zarasuose, Tauragėje, Jurbarke, Alytuje, Druskininkuose, Lazdijuose, Vilkaviškyje, Raseiniuose, Rokiškyje, Širvintose, Vaišvydavoje, Joniškyje!
  • Nemokama paskaita nuotoliniu būdu 2024 gegužės 9 d. 18 val. „Motinystės pokytis: Kaip nepasimesti?, kurią skaitys psichologė – psichoterapeutė Sigita Valevičienė. Lėšas paskaitai skiria Eurovaistinė. REGISTRACIJOS NUORODA

Norėdami organizuoti Ėjimo renginį savo mieste 2024 m., tapti renginio RĖMĖJU ar SAVANORIU galite ir jūs – parašykite info@mamamumsrupi.lt arba FB, IG žinute;

Kiekviena mama turi būti pastebėta, kiekviena turi būti išgirsta. Kartu rūpinamės mamų psichikos sveikata.
#StipresnesKartu #maternalMHmatters #strongertogether

RENGINYS TAVO MIESTE

prisijunk palaikyti - šiemet renginiai net 20+ miestų!

Su mumis kartu

RENGINIO RĖMĖJAI IR PARTNERIAI

Susisiekime

Kokius sprendimus matote jūs?
Mama mums rupi. Pagalba emocinei gerovei

Jūsų testo rezultatai