Laiškas nuo Vilmos

Sveika, mieloji,

aš esu Vilma. Jeigu skaitai, vadinasi, IEŠKAI. Ieškau ir AŠ.
Esu MOTERIS. DUKRA. MAMA. ŽMONA. DRAUGĖ. SESUO. Esu MOKINĖ. Esu dviejų nuostabių berniukų mama. Turiu dvi kardinaliai skirtingas nėštumo patirtis, kurios mane atvedė ten, kur esu DABAR.

Žinau, ką reiškia lytiškai santykiauti būnant nepilnametei ir bijoti pastoti… Žinau, ką reiškia pastoti iš pirmo pabandymo… Žinau, ką reiškia slėpti nėštumą kuo ilgiau… Žinau, ką reiškia bijoti neigiamo nėštumo testo kelerius metus… ir kelerius metus nesulaukti teigiamo testo… Pastoti ir ne savo noru atsisveikinti su būsimu mažyliu… Bijoti gimdymo… Bijoti pavargti… Bijoti, kad vaikelis pirmuosius savo gyvenimo metus nuolat verkia… Palikti vaikelį išsiverkti tikintis, kad jis pats nusiramins… Ir girdėti, kad jis nenurimsta… Bijoti savo kūno pokyčių… Bijoti priaugti svorio… Nevalgyti tol, kol dingsta mėnesinės… Apsivalgyti tiek, kad bėgi į tualetą ir bandai išsivemti… Žinau, ką reiškia trūks plyš bandyti atsikratyti per nėštumą priaugto svorio…

Bet taip pat ŽINAU, kad MYLIU GYVENIMĄ ir MYLIU ŽMONES… Žinau, kad esu STIPRI. DRĄSI. ATVIRA. IEŠKANTI. Nesu TOBULA. Esu ŽMOGUS.  Labai noriu GYVENTI. ATRASTI. Noriu būti REIKALINGA. Aš AUGU. KEIČIUOSI. MOKAUSI. DALYTIS. Labai džiaugiuosi, kad buvau pakviesta parašyti laišką TAU. Dalinuosi savo patirtimi, nes DALYTIS ir ATRASTI – didžiausia DOVANA.

Noriu palinkėti Tau nebijoti būti savimi – būti TIKRAI su savimi. Būti SĄŽININGAI sau. Jei pavargai, bijai, nežinai – tai nėra blogai, tai TIKRA. Ir niekas nevyksta be reikalo. Jei pradedi suprasti, kas Tave neramina, vadinasi, jau esi ATRADIMŲ kelyje… Vadinasi, jau esi SĄMONINGA. Būk ATVIRA sau. PAJUSK save. Kai suprasi, kur esi DABAR, bus daug RAMIAU įsivardyti sau, kur nori būti RYTOJ. Būk atvira POKYČIAMS, nes jie atveria GALIMYBES. Dalykis, kas tave neramina. Nes DALYBA yra geriausia DAUGYBA. Kai garsiai paleisi, kas slypi tavyje, pati save išgirsi iš šono. Ir ATSAKYMAI savaime ATEIS.

Linkiu Tau atrasti ir auginti MEILĖS jausmą SAU ir GYVENIMUI. Linkiu, kad NORAS gyventi būtų stipresnis už Tavo baimes. Būk TIKRA ir viskas ateis savaime.

Su Meile – Vilma Širvis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *