Eglės laiškas būsimai mamai

Mieloji neseniai kūdikėlio sulaukusi mano drauge, 

žinau ir suprantu, kad dabar jis yra tavo pasaulis. Arba bent jau skaitei, įsivaizdavai, kad taip turėtų būti. Skaitei, kad turėtum būti pakilime ir didelėj palaimoj. 

O kas jeigu to nejauti? Jeigu jautiesi kiek kitaip nei aprašyta gražiausiose motinystės knygose apie kūdikio atėjimą į šį pasaulį ir apie pirmąsias dienas?

Jeigu nesijauti didžiausiame pakilime, kokį tik galėjai įsivaizduoti, pirmiausia suprask – su Tavim viskas gerai. Leisk sau jaustis taip, kaip jautiesi. 

Pripažink sau tai, kaip jautiesi, ir nebausk savęs už tai.

Gimus sūnui taip pat nesupratau, kodėl nuo pirmos sekundės, kai jį padėjo man ant krūtinės, nepajutau stipriausių pasaulyje emocijų, kodėl neverkiau iš laimės. Nusivyliau savimi, nes nebuvau didžiausioj euforijoj ir galvojau, kad su manim kažkas ne taip. Kad galbūt neturiu motinystės jausmo.

Taip pirmas kūdikio prisiglaudima nuostabi, vienintelė ir  jaudinanti akimirka, daug emocijų, daug jausmo, bet tokio pakilimo, kokį įsivaizdavau, nepajutau. Galvojau, kas su manim negerai, kad aš nejaučiu tokio stipraus jausmo – juk gimimas stebuklas, žmonės verkia iš laimės priglaudę savo naujagimį. O aš ne. 

Bet tik vėliau supratau, kad mano jausmas ir mano euforija tiesiog kitokia ir auganti kartu su mano sūnum. Jam dabar penkeri. Ir tokio stipraus jausmo dar niekada nejaučiau. 

Dabar galiu verkt iš laimės ir iš gilaus jausmo tiesiog žiūrėdama jamį akis. Mano jausmas auga kiekvieną dieną kaip ir jis.

Dabar žinau, kaip svarbu žinoti, kad viskas yra gerai su manimi ir kad nėra jokio standarto, kaip turėtų būti.

Dabar žinau, kad tiesiog mano meilė sūnui yra tokia stipri, jog ateina po truputį.

Todėl labai linkiu ir labai prašau Tavęs, kad leistum sau jaustis kaip jautiesi, pripažinti sau ir nepykti ant savęs dėl to. Jeigu gali -apie tai su kažkuo, kas tau artima, pasidalink.

Kalbėk apie savo jausmus, savo savijautą, savo būseną. Būk toje aplinkoje, kur tau ramu, saugu, kur gali rūpintis ne tik savo vaikeliu, bet ir savimi. Nepamesk savęs – pats brangiausias žmogus Tau šitam pasaulyje visgi esi pati sau. Esi unikali, jautri, rami ir mylinti – pirmiausia mylinti save.

“Vilkės namų” studija ir erdvė yra sukurta tam, kad galėtume būti ir jaustis ramiai bei saugiai. Todėl labai raginu nepamiršti, kad čia yra laukiamos moterys, kurios dar laukia, kurios jau susilaukė ar kurios dar tik mintyse ir širdyje nešioja savo vaikelius. Čia moterims pirmiausia saugu ir čia jos gali pasirūpinti savimi.

Studija kviečia prisijungti prie treniruočių, mankštų ir judesio užsiėmimų po gimdymo – sportuojant ne tik padedame savo kūnui, bet ir mintims, jausmas, emocijoms. Taip pat dalyvauti įvairiuose susitikimuose, mokymuose ar semnaruose apie tėvystę, santykius, auklėjimą. Čia mes kuriame bendruomenę apie save ir tave, todėl prisijunk.

Eglė, Vilkės namai

Lakūnų g.24, Vilnius

info@vilkesnamai.lt