Renginiai

PASAULINĖS MAMŲ PSICHIKOS SVEIKATOS DIENa šiemet bus minima net 20-tyje Lietuvos miestų!

2024 Gegužės 1 d. – tai ne tik dar viena diena kalendoriuje. Tai ypatinga diena, kai jau antrus metus švęsime Pasaulinę mamų psichikos sveikatos dieną! O mes, organizacija „Mama mums rūpi“, kartu su savo savanoriais ir partnerių organizacijomis, ruošiamės ne tik atšvęsti, bet ir pasidalinti įkvepiančiu laiku kartu su jumis visais jau daugiau nei 20 Lietuvos miestų rengiamuose MAMŲ BENDRUOMENIŲ ĖJIMO RENGINIUOSE!

ĖJIMO RENGINIUOSE turėsite ne tik puikią galimybę pasivaikščioti kartu su mažyliais ir šeimomis, – kartu užsiimsime įvairiomis smagiomis veiklomis, susipažinsime su kitomis šalia gyvenančiomis mamomis, pasirūpinsime savimi ir turėsime galimybę pajusti mamų bendrystės galią! Tad gegužės 1 d. rezervuokite laiką smagiam ir praturtinančiam pasibuvimui su savo miesto mamų bendruomene!

Renginys Tavo mieste!

Visų miestų renginių informacija netrukus bus patalpinta MMR FB paskyroje, tad sekite mūsų paskyrą ir savo miesto renginį. Norintys organizuoti ėjimą savo mieste – susisiekime!

PASAULINĖS MAMŲ PSICHIKOS SVEIKATOS DIENOS MINĖJIMAS 2023

2023 metais organizacija „Mama mums rūpi“ dalyvavo LR Prezidentūros išvykstamuosiuose renginiuose „Prezidento diena regione“. Buvo aplankytos 6 savivaldybės: Kėdainių, Alytaus, Joniškio, Jonavos, Rokiškio, Anykščių, kuriose organizuoti renginiai specialistams, medikams, socialinių paslaugų atstovams apie pogimdyminę depresiją, atpažinimą, prevenciją ir įveikimo būdus.

PASAULINĖS MAMŲ PSICHIKOS SVEIKATOS DIENOS MINĖJIMAS 2023

2023 05 03 Minint Pasaulinę mamų psichikos sveikatos dieną (Maternal Mental Health Day) „Mama mums rūpi“ prisijungė prie pasaulinės iniciatyvos ir kartu su savanoriais bei partneriais organizavo ėjimo renginius mamoms 7 Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Gargžduose, Šiauliuose, Panevėžyje ir Jonavoje. Taip dar kartą turėjome progą priminti, kad mamų psichikos sveikata yra labai svarbi mums visiems. Dėkojame šauniems savanoriams, partneriams, rėmėjams už indėlį!

Diskusija "AR TIKRAI MAMA MUMS RŪPI?" minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną 2022

2022 10 10 Susitikome gyvoje diskusijoje, inicijuotoje Seimo narės Ievos Pakarklytės ir pasikalbėjome apie mamų psichikos sveikatą. Dalyvavo dula, Motinystę globojančių iniciatyvų sąjungos” (MGIS) Valdybos narė Lina Gabrijolė; psichologė Vitalija Vasarė Navickė ir projekto „Mama mums rūpi“ bendraautore, Asta Petraitienė.

Diskusija lr seime

2022 09 19 Seimo narių Paulės Kuzmickienės, Morganos Danielės ir Ievos Pakarklytės inicijuotas susitikimas su įvairių institucijų ir iniciatyvų atstovais apie depresiją po gimdymo. Projektą „Mama Mums rūpi“ atstovavo bendraįkūrėja, VšĮ „Mediapressa“ direktorė Nida Vildžiūnaitė, lektorė psichologė Sigita Valevičienė.  

Nemokami „Mama mums rūpi“ rinkiniai moterims Vilniaus mieste!

2021 12 Gauto finansavimo projektui „Mama mums rūpi“ iš Vilniaus miesto savivaldybės dėka, džiaugiamės galėdamos pasidalinti paruoštais rinkiniais besilaukiančioms ar neseniai kūdikio susilaukusioms moterims Vilniaus mieste. Rinkiniai buvo perduoti projekto „Mama mums rūpi“ dalyvėms ir tiesiogiai pasieks moteris, kurioms labiausiai to reikia šiuo metu.
Moterys ras pilną palaikymo knygą „Laiškai mamai“, atmintines su svarbiausia informacija apie pogimdyminę depresiją, prevenciją, savipagalbos būdus bei emocinės pagalbos kontaktus. Tikimės, kad tai prisidės prie Kalėdinės dvasios bei bendravimo šilumos skleidimo jų artimose bendruomenėse. Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė. Už paramą projektui dėkojame Vilniaus miesto tarybos nariui Vytautas Budreika

Psichikos sveikatos diena 2021

2021 10 15 psichikos sveikatos dienai skirtas renginys Šiaulių mieste „Pogimdyminė depresija: prevencija ir pagalbos galimybės“ mokymai bei diskusija specialistams bei tėvams.

Renginiai

Skirtingos Spalvos apie pogimdyminę depresiją su Indre Stonkuviene

2021 07 23 vyko sveikatingumo renginys Kauno VDU Botanikos sode: Skirtingos Spalvos apie pogimdyminę depresiją su Indre Stonkuviene. Esame dėkingos lektorėmis, kurios dalijosi profesinėmis žiniomis ir patirtimi bei herojėmis mamomis – Saule ir Indre, taip jautriai ir atvirai papasakojusioms savo asmenines istorijas bei išgyvenimus motinystėje.
Socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje ir reklamose matant tik laimingąsias gražiąsias motinystės ir tėvystės akimirkas, gali susidaryti įspūdis, kad motinystė yra išskirtinai teigiama patirtis ar nuolatinė palaiminga būsena. Kad mamos paima vaiką į rankas ir viską tiesiog iš prigimties (nes juk mamos!) žino: kaip elgtis, ką daryti, kaip auginti. Gyvenant tokiais lūkesčiais, galima kasdien patirti nusivylimą savim, partneriu, šeima, vaiku, namais, kitais žmonėmis ir motinyste apskritai.
Tiesa ta, kad visos šeimos susiduria su sunkumais, o kai kuriems ši patirtis tampa sunkiai pakeliama. Gimsta vaikas, gimsta ir mama. Leiskime sau „būti pirmokėmis“, pažinkime save naujame vaidmenyje, duokime sau laiko pirmiems kartams, naujiems patyrimams bei pamokoms. Neturime visko žinoti iš karto, normalu, jei neįsivaizduojame kaip daryti arba tai, ką skaitėte – netinka, ką patarė – nepavyksta.
Rūpinkimės psichikos sveikata, rimtai vertinkime savo poreikius, prašykime ir priimkime pagalbą, ieškokime jos tinkamiausios, būkime jautrūs ir atidūs vieni kitiems, užkirskime kelią pogimdyvinei depresijai!

Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo dienA

2021 05 27  vyko Tarptautinės moterų sveikatos gerinimo dienos minėjimas bei „Mama mums rūpi“ plėtros renginys – perdavimas Ukmergės regione veikiančiam Ukmergės šeimos centrui bei mokymai specialistams ir šeimoms.

Psichikos sveikatos diena 2020

2020 10 10 psichikos sveikatos dieną minėjome Utenoje. Vyko „Mama mums rūpi“ plėtros renginys –  perdavimas bei mokymai Utenos regione veikiančiam Utenos moterų centrui ir Utenos regiono specialistams.

Tarptautinės laimės dienA - Leidinio „Laiškai mamai“ pristatymas

2020 03 20 Tarptautinę laimės dieną Facebook  transliacijos metu pristatėme leidinį „Laiškai mamai“. Tai palaikymo kupinas leidinys, skirtas mums visoms, esančiomis motinystėje, o ypač – pirmąkart mamoms, auginančioms kūdikius. Kalbėjome apie tai, kodėl tokia svarbi bendruomenės parama ir supratimas, kai esi nauja mama.
„Laiškai mamai“ – depresijos po gimdymo prevencinio projekto „Mama mums rūpi“ dalis. Iniciatyva gimė iš poreikio paskatinti besilaukiančią, ar neseniai pagimdžiusią moterį supančius artimus žmones jai padėti, palaikyti, pavaduoti buityje, ar tiesiog nuoširdžiai paklausti „Kaip tu jautiesi?“
Rašyti tikrus laiškus pakvietėme kitas mamas, įvairių sričių specialistes, besirūpinančias moterimis jų nėštumo metu, ruošiantis gimdymui, vaikučio priežiūroje. Tai moterys, kurios savo profesija ir veiklomis siekia palengvinti motinystėje kylančius iššūkius, padeda spręsti šeimos, vaikelio sveikatos, priežiūros ir ugdymo klausimus, išskirtinėmis veiklomis suteikia skaidrumo ir lengvumo mamos būčiai.
Paprašėme jų parašyti kitai mamai nuoširdų laišką, papasakoti savo patirtis ir parodyti jautrumą šiam ypatingam laikotarpiui – pirmiesiems motinystės metams. Sulaukėme daug nuoširdžių, asmeniškų, supratimo kupinų laiškų mamai. ♡
 

Diskusija "kodėl turime susirūpinti emocine sveikata?"

2020 07 29  MAMA MUMS RŪPI atstovė, projekto iniciatorė Asta Petraitienė dalyvavo diskusijoje “Kodėl turime susirūpinti emocine sveikata”. Į diskusiją pakvietė ir ją organizavo Seimo narė Paulė Kuzmickienė, pokalbyje dalyvavo psichiatras psichoterapeutas prof. Eugenijus Laurinaitis, tinklaraštininkas Ričardas Savukynas ir gausus ratas susirinkusiųjų.
Po viešos diskusijos su Seimo nare aptarėme projekto misiją karantino metu ir galimybes padėti moterims, išgyvenančiomis pogimdyminę melancholiją bei depresiją.

Projekto pristatymo renginys 2019

2019-10-10 minėjome psichikos sveikatos dieną. Dalinamės Projekto pristatymo renginio, kuris vyko VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Motinystės centre, akimirkomis.

Kviečiame visų Lietuvos regionų atstovus bei bendruomenių narius

imtis asmeninės lyderystės depresijos po gimdymo prevencijoje ir inicijuoti „Mama mums rūpi“ renginį savo mieste. Galimybių renginiui įvykti, palankiausių sprendimų, informavimo, viešinimo bei finansavimo šaltinių ieškome drauge.

Pirmus žingsnius pokyčio link ženkime kartu!

Jūsų testo rezultatai