Renginiai

Skirtingos Spalvos apie pogimdyminę depresiją su Indre Stonkuviene

2021 07 23 vyko sveikatingumo renginys Kauno VDU Botanikos sode: Skirtingos Spalvos apie pogimdyminę depresiją su Indre Stonkuviene. Esame dėkingos lektorėmis, kurios dalijosi profesinėmis žiniomis ir patirtimi bei herojėmis mamomis – Saule ir Indre, taip jautriai ir atvirai papasakojusioms savo asmenines istorijas bei išgyvenimus motinystėje.
Socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje ir reklamose matant tik laimingąsias gražiąsias motinystės ir tėvystės akimirkas, gali susidaryti įspūdis, kad motinystė yra išskirtinai teigiama patirtis ar nuolatinė palaiminga būsena. Kad mamos paima vaiką į rankas ir viską tiesiog iš prigimties (nes juk mamos!) žino: kaip elgtis, ką daryti, kaip auginti. Gyvenant tokiais lūkesčiais, galima kasdien patirti nusivylimą savim, partneriu, šeima, vaiku, namais, kitais žmonėmis ir motinyste apskritai.
Tiesa ta, kad visos šeimos susiduria su sunkumais, o kai kuriems ši patirtis tampa sunkiai pakeliama. Gimsta vaikas, gimsta ir mama. Leiskime sau „būti pirmokėmis“, pažinkime save naujame vaidmenyje, duokime sau laiko pirmiems kartams, naujiems patyrimams bei pamokoms. Neturime visko žinoti iš karto, normalu, jei neįsivaizduojame kaip daryti arba tai, ką skaitėte – netinka, ką patarė – nepavyksta.
Rūpinkimės psichikos sveikata, rimtai vertinkime savo poreikius, prašykime ir priimkime pagalbą, ieškokime jos tinkamiausios, būkime jautrūs ir atidūs vieni kitiems, užkirskime kelią pogimdyvinei depresijai!

Tarptautinė moterų sveikatos gerinimo dienA

2021 05 27  vyko Tarptautinės moterų sveikatos gerinimo dienos minėjimas bei „Mama mums rūpi“ plėtros renginys – perdavimas Ukmergės regione veikiančiam Ukmergės šeimos centrui.

Mama mums rūpi projekto iniciatorės Asta Petraitienė ir Nida Vildžiūnienė

Tarptautinės laimės dienA - Leidinio „Laiškai mamai“ pristatymas

2020 03 20 Tarptautinę laimės dieną Facebook  transliacijos metu pristatėme leidinį „Laiškai mamai“. Tai palaikymo kupinas leidinys, skirtas mums visoms, esančiomis motinystėje, o ypač – pirmąkart mamoms, auginančioms kūdikius. Kalbėjome apie tai, kodėl tokia svarbi bendruomenės parama ir supratimas, kai esi nauja mama.
„Laiškai mamai“ – depresijos po gimdymo prevencinio projekto „Mama mums rūpi“ dalis. Iniciatyva gimė iš poreikio paskatinti besilaukiančią, ar neseniai pagimdžiusią moterį supančius artimus žmones jai padėti, palaikyti, pavaduoti buityje, ar tiesiog nuoširdžiai paklausti „Kaip tu jautiesi?“
Rašyti tikrus laiškus pakvietėme kitas mamas, įvairių sričių specialistes, besirūpinančias moterimis jų nėštumo metu, ruošiantis gimdymui, vaikučio priežiūroje. Tai moterys, kurios savo profesija ir veiklomis siekia palengvinti motinystėje kylančius iššūkius, padeda spręsti šeimos, vaikelio sveikatos, priežiūros ir ugdymo klausimus, išskirtinėmis veiklomis suteikia skaidrumo ir lengvumo mamos būčiai.
Paprašėme jų parašyti kitai mamai nuoširdų laišką, papasakoti savo patirtis ir parodyti jautrumą šiam ypatingam laikotarpiui – pirmiesiems motinystės metams. Sulaukėme daug nuoširdžių, asmeniškų, supratimo kupinų laiškų mamai. ♡
 

Diskusija "kodėl turime susirūpinti emocine sveikata?"

2020 07 29  MAMA MUMS RŪPI atstovė, projekto iniciatorė Asta Petraitienė dalyvavo diskusijoje “Kodėl turime susirūpinti emocine sveikata”. Į diskusiją pakvietė ir ją organizavo Seimo narė Paulė Kuzmickienė, pokalbyje dalyvavo psichiatras psichoterapeutas prof. Eugenijus Laurinaitis, tinklaraštininkas Ričardas Savukynas ir gausus ratas susirinkusiųjų.
Po viešos diskusijos su Seimo nare aptarėme projekto misiją karantino metu ir galimybes padėti moterims, išgyvenančiomis pogimdyminę melancholiją bei depresiją.

Psichikos sveikatos diena 2020

2020 10 10 psichikos sveikatos dieną minėjome Utenoje. Vyko „Mama mums rūpi“ plėtros renginys –  perdavimas Utenos regione veikiančiam Utenos moterų centrui.

Paskaita KauNO krikščioniškuose gimdymo namuose

2020-02-09 Kauno Krikščioniškuose gimdymo namuose vyko paskaita apie pagimdžiusios moters savijautą  kartu su dula Mantaute Morkvėne ir psichologe Sigita Valevičiene.
Daryti, padaryti…o kai tampi mama, reikia mokytis mylėti ir kurti. Ne tik vaikutį ir vaikučiui. Mylėti save ir kurti savo viduje ir savo gyvenime erdves, kuriose pradeda vykti nepadaromi dalykai – meilė, pasitikėjimas, augimas, gyvenimas.  Šiandieninis rytas tikrai buvo apie dalykus, kurie vyksta ir įvyksta.

84838486_2206425626332685_8682509081602162688_n

Projekto pristatymo renginys 2019

2019-10-10 minėjome psichikos sveikatos dieną. Dalinamės Projekto pristatymo renginio, kuris vyko VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Motinystės centre, akimirkomis.

Kviečiame visų Lietuvos regionų atstovus bei bendruomenių narius

imtis asmeninės lyderystės depresijos po gimdymo prevencijoje ir inicijuoti „Mama mums rūpi“ renginį savo mieste. Galimybių renginiui įvykti, palankiausių sprendimų, informavimo, viešinimo bei finansavimo šaltinių ieškome drauge.

Pirmus žingsnius pokyčio link ženkime kartu!