Ingos laiškas būsimai mamai

Labas, miela drauge,

Kadangi skaitai šį laišką, tikriausiai galiu vadinti tave MAMA. Gali būti, kad prie šio kreipinio tu dar nepriratai – gerai tave suprantu, kartais tam prireikia daugiau laiko, Juk mes visos tokios skirtingos ir kiekvienos iš mūsų – mamos – istorija yra unikali.

Viena jau nuo pat pirmos akimirkos džiūgauja, kad laukiasi ir jaučia savo mažylį, o kita atranda mamystės būseną vėliau, jau laikydama kūdikį ant rankų – iš lėto, po truputį. 

Vienos mamos žavisi savo besikeičiančiu kūnu, išauginusiu ir maitinančiu naują žmogutį, o kitos nori kuo greičiau vėl jaustis savo kūne kaip anksčiau, iki nėštumo. 

Vienos mamos, atrodo, nei akimirkai nesulėtina gyvenimo tempo – gimus vaikučiui jos kartu su juo toliau aktyviai keliauja, pramogauja, susitinka su draugais, dalijasi naujais džiaugsmais ir rūpesčiais. Na, o kitos mamos ilgai mėgaujasi ramiu buvimu su savo mažuliu ir kurį laiką nori jaukiai pabūti šiek tiek atokiau nuo skubančio ir šurmuliuojančio pasaulio.

Tačiau kad ir kokios mes būtumėm skirtingos, turim panašumų – ir aš, ir tu norim suteikti savo vaikams kuo daugiau MEILĖS, ŽINIŲ ir GERŲ POJŪČIŲ, tad rūpinantis kūdikiu mums visoms kyla daugybė klausimų. Ir ne tik įprastų, pavyzdžiui: kaip mažulėlį maudyti? kiek laiko jis turi miegoti? ką jis ar ji mato? ar valyti vaiko ausytes?.. Šios žinios svarbios, bet mes ieškom atsakymų ir į galybę kitokių kasdien atsirandančių klausimų.

Mes norim žinoti, kaip elgtis, jeigu mažas žmogutis nemiega taip, kaip parašyta knygoje. 

Ir tau, ir man rūpi, ką daryti, jeigu vaikutis išsigando, nuliūdo ar supyko. 

Mums nejauku, jeigu maudomas mažulis verkia.

Galim suglumti pradėję kalbėti su kūdikiu – o kokiais žodžiais su juo kalbėti, ką sakyti?

Puikiai žinau, kaip lengva pradėti abejoti savo pasirinktais metodais, kai kažkas priekaištauja, kad per daug ar per mažai nešioji, per dažnai ar per retai maitini, neteisingai migdai ar auklėji, … 

Ir tau, ir man svarbu jausti, kad elgiamės tinkamai, kad ESAM GEROS MAMOS. Natūralu, kad kartais kažkokie dalykai gyvenime vyksta ne taip, kaip kažkas pasakė ar parašė, ne taip, kaip galvojai ar tikėjaisi. Abejonės „ar aš tikrai viską darau gerai?“, „ar tai normalu?“ kelia nerimą, o mamai labai svarbu PASITIKĖTI SAVIMI – juk RAMI MAMA DOVANOJA RAMYBĘ IR SAUGUMĄ SAVO MAŽYLIUI. 

Pagaliau, tikrai įdomu, ką gali veikti KARTU su savo sūneliu ar dukryte. Juk kai žiūri į tas dideles bedugnes akis, norisi pradėti bendrauti, užmegzti ryšį. Taip, iš pradžių pakanka nusišypsoti ir paspausti mažytę kaip sagutė nosytę – pypt! O paskui norisi kažko daugiau… 

Tapus mama atsiranda noras domėtis, mokytis, žinoti – kiekviena ieškom SAVO KELIO, kaip būti laiminga mama ir kaip smagiai auginti laimingus vaikus. 

Visa tai, kas kirba tavo galvoje yra normalu. Tikrai. Jau daug metų vedu užsiėmimus, kurie vadinasi Mamų Dainos – mokau įvairiausių žaidimų ir lopšinių, primenu vaikystėje girdėtas daineles, supažindinu su naudingomis žiniomis apie visapusišką vaikų ugdymą. Kviečiu dalyvauti mamas, kurių mažyliams – nuo vieno mėnesio iki pustrečių metukų. (Beje, kartais prie mūsų prisijungia ir tėčiai.) Pirmi trys gyvenimo metai – ypatingas laikas, kai žmogus auga ir vystosi pačiu didžiausiu greičiu. Maži vaikai yra ypatingai smalsūs ir itin geitai mokosi, todėl šiuo nuostabiu laikotarpiu svarbu suteikti jiems galimybę kuo daugiau patirti, sužinoti ir išmokti. 

Mamų Dainų užsiėmimuose pristatau autorinę programą – sukaupiau žinias iš įvairių šaltinių, skirtingų sistemų ir lankytų mokymų, į ją įtraukiau daug savos kūrybos žaidimų, remiuosi ilgamete savo bei kitų mamų ir tėčių patirtimi. Ši programa gimė daugiau kaip prieš 20 metų ir yra nuolat pildoma bei tobulinama.

Nuo 1999-ųjų Mamų Dainose apsilankė virš aštuonių šimtų mamų. Nuostabu matyti, kad kiekviena mama unikali, kiekvienas mažutėlis nepakartojamas, o kiekviena šeima – lyg atskiras pasaulis. Tikiu, kad kalbant apie vaikų auginimą ar lavinimą negali būti griežtų taisyklių – čia nėra vienintelės tiesos, tiesų šioje srityje gali būti daugybė. Tapus mama labai svarbu ir gera atrasti sau ir savo šeimai tinkamas tiesas. Todėl Mamų Dainose kalbu apie įvairius mažylių auginimo ir ugdymo metodus, skirtingus požiūrius, patarimus. Kuo platesnes žinias turime, tuo tvirčiau jaučiamės, tuo lengviau galime pasirinkti tą kelią, kuris labiausiai tinka ir patinka mums.

Kviečiu tave į Mamų Dainas – pažaisti su savo vaiku, sužinoti naujų dalykų, susitikti ir pabendrauti su kitomis mamomis. Užsiėmimai vyksta Kūdikių ir Mažylių grupėse. 

Daugiau informacijos apie Mamų Dainas rasi čia:

www.mamudainos.lt

fb: Mamų Dainos

Jeigu turėsi klausimų, mielai kviečiu paskambinti telefonu 8 698 06797 arba parašyti el.paštu mamudainos@gmail.com.

Linkiu tau daug malonių ir stebuklingų akimirkų auginant savo mažulėlį 🙂

Inga, Godos ir Pijaus mama

studija Mamų Dainos