Julijos laiškas būsimai mamai

Miela mamyte, kuri neseniai susilaukei mažojo stebuklo,

Norisi tave pasveikinti ir pasakyti – esi ne viena! Nors mano stebuklui jau kiek daugiau nei 2 metai, bet kiekviena diena atneša savo naujienų, smagių potyrių, o taip pat ir iššūkių, „kur ribos, kaip jas brėžti“. Prisimenant pirmus mėnesius po gimdymo, iškyla daug akimirkų, kai sunku fiziškai ir visai neaišku „kaip čia reikia daryti, kada guldyti miegoti, kaip tą daryti“. Knygų skaičiau daug, lankiau kursus, bet labiausiai padėjo artimųjų laikas su mano sūnumi, kuomet aš galėjau skirti laiką sau. Net jei tai trukdavo 30 min. kol nueidavau į parduotuvę, bet per tą laiką, aš pailsėdavau ir norėdavau vėl ieškoti savo ir vaiko ryšio, būdų, kaip kartu jaučiamės geriausiai.

Jei jautiesi, kad viskas klojasi, kaip per sviestą, susitvarkai puikiai ir norisi tik šaukti iš džiaugsmo – VALIO! Džiaugsmu, sako, reikia dalintis, tad pasidalinki su kitomis mamytėmis, galbūt šalia yra kas nors, kas norės pasidalinti patirtimis taip pat? O jei nutiktų ne taip džiaugsmingai, skaityti toliau, galbūt rasi ką nors vertinga.

O kas, jei nesijauti nuolat nuostabiai, fantastiškai energinga ir kartais, o gal net dažnai,- pyksti, nes pervargai – PUIKU, nes jau gali įsivardyti, kaip jautiesi ir žinai, kad reikia “ką nors daryti”. Nepaisant visų vadovėlių gausos, patarimų iš visų pusių, vis tiek reiks atrasti poilsio laiko tik tau. Suprantu, kad gali nebūti artimųjų šalia, kurie gali ir nori pabūti su kūdikėliu, kol ilsiesi, bet jeigu pagalvotum apie visus visus, net ir tolimesnius artimuosius? Choro drauges, kaimynes, tetas, bendradarbes, krikšto tėvus? O gal yra galimybė pasikviesti žmogų, kuris gali už simbolinį mokestį pagelbėti? Jei į visus atsakymus sakei “ne, nieko nėra”, noriu, kad nenuleistum rankų ir bent kol vaikutis miega, netvarkytum namų, netvarkytum skalbinių. Iš tikrųjų, nieko nedarytum. Tikrai gali būti, jog bus lengviau. Dar galima pridėti gilų kvėpavimą, kai visai sunku.

Mane motinystė išmokė paprašyti pagalbos. Pirmiausia artimųjų, tuomet ir darbe, studijose, net nepažįstamųjų.

Kai vedu kūdikių gestų kalbos – muzikinius užsiėmimus, visuomet turime kelias minutes, kai dalijamės, kokie gestai vaikams labiausiai patinka, kokią muziką mėgsta, kas padeda užmigdyti, ar be kokio įtaiso neįsivaizduojame motinystės. Dalijantis ir kalbantis – lengviau, tiek žodžiais, tiek gestais!

Julija, “Upės teka”

FB ”Upės Teka”,

Mindaugo g.44/ Panerių g. 7,

860156743