Aistės laiškas būsimai mamai

Brangios mamos – esamos ir būsimos,

nežinau pasisekė mums ar ne, bet gimusios moters kūne patekome į įspūdingą gyvenimo patyrimų karuselę. Pradedant nuo labai stiprių pokyčių bręstant – kuomet keičiasi kūnas, mūsų fiziniai namai, iki ŽMOGAUS pagimdymo. Ši transformacija, faktas, kad ne kiekvienai lyg niekur nieko. Manau, neįmanoma likti nepakitusiai – reaguoti neutraliai į visa, kas vyksta su mumis ir apie mus. Vyrai, kaip juokauju, tik iš mažų berniukų užauga į didelius berniukus ir tiek 🙂 Mums (ir daugeliui gan anksti) tenka tiek fizinis, tiek psichinis gimimas iš naujo. Tu nebesi mergaitė, tu tampi motina – žmogumi, atsakingu už kitą gyvybę.

Tačiau. Toji maža mergaitė, toji paauglė ir jauna moteris – šios būtybės tavyje NIEKUR NEDINGO! Jos lygiai taip pat laukia tavo dėmesio, kaip kad naujoji mama, žmona, meilužė, šeimininkė ir pan. Kažkaip niekas apie tai neprimena, apie tai nekalbama, vien tik pareigos ir atsakomybės, na, man tai nuolat „nuneša stogą”.. (turiu 3 sūnus, esu mama jau 20 metų). Džiugi žinia yra ta, kad visada galima bent truputį pasirūpinti savimi. Atkurti prarastą ryšį su savo maža mergaite, kurią visos viduje nešiojamės. Prisėdus ramią valandėlę, užsimerkus, stabtelėjus, įkvėpus giliai kelis kartus paklausti savęs – Ko gi …Aistute (įrašyti savo mažybinį vardą) tu iš tikrųjų dabar norėtum? Ko tau trūksta? Apie ką svajoji? Labai labai svarbu išgirsti save. O išgirdus pasakyti apie tai savo artimiesiems, išreikšti savo norą, paprašyti pagalbos, paprašyti bent valandėlės laisvo laiko, kuomet galėtum nuveikti ką nors, ko prašo tavo esatis, tavo vidinė Aš. Ir taip po truputį treniruoti šią draugystę… Tai svarbiausias dalykas ko turime išmokti tapusios mamomis. Kaip sakau, pareigos niekur nepabėgs – vaikai, namai, puodai ir tt. Tačiau prarasti ryšį su savimi labai paprasta. Ir kainuoja brangiau, nei galbūt auklės valandėlė.. Tavo savijauta, sveikata, tavo jausmai yra svarbiausi, iš kokio kampo bežiūrėtumei. Tu esi savo gyvenimo centru. Tik pasirūpinusi savimi – papildžius savo jėgų, energijos taurę – gali pagirdyti kitą. Tai mano gyvenimo devizas. Ir du suaugę, mylintys ir savarankiški sūnus yra mano įrodymas, kad tai tikrai veikia..

Iš širdies


Aistė Gustė-Jančiukienė
ADITI studijos vadovė, kalanetikos ir mindfulness užsiėmimų vedančioji

__________

Kalanetika. Mylinčioms šokį ir kūno plastiką. Ieškančioms moteriškumo ir stangrumo savo kūnui. Tiesios laikysenos ir nebeskaudančios nugaros. Dailesnių kūno linijų – ypač šlaunų, noro kilstelti sėdmenis 🙂 Būdo mankštinis be spaudimo, streso ir prakaito.

Mindfulness mankšta ir meditacija. Norinčioms geriau suvokti savo kūną ir savo jausmus, atpažinti kaip mus valdo „automatinis pilotas“. Mindfulness suteikia savęs-priėmimo-nekeičiant galimybę, puoselėja švelnumo, atlaidumo, dėkingumo jausmą. Tai proga prisipildyti atsipalaidavimu ir ramybe.

Kalanetika su mažyliais. Kai norisi sustiprėti ir sugrįžti į gyvybingą, lankstų kūną, bet reikia ieškoti kompromiso – derinti laiką su savo brangenybe. Tiesiname ir stipriname nugaros ir pilvo raumenis, tonizuojame nėštumo nuvargintus dubens dugną. Visa tai be spaudimo ir streso, bendramintiškoje aplinkoje. Galima atvykti su pačiais mažiausiais.

Šokiai su kūdikiais nešioklėse „Joimove Babies”. Tai laikas, kuomet prisiglaudžiame ir būname artimi vienas kitam šokio erdvėje – stipriname tarpusavio ryšį. Muzikos stilių ir judesio įvairovė sukuria pakilias emocijas, kurias taip lengvai perima mažyliai prisiglaudę prie mūsų. Tai teigiamai įtakoja jų mąstymo ir fizinį vystymąsi. Tinka nuo 3 mėn.

Nėščiųjų mankšta. Įkvėpta kalanetikos, paruošta kineziterapeutės, ši sąmoninga mankšta – tai darnus įsiliejimas į kūdikio laukimo kelionę. Tausojantys ir kūną stiprinantys pratimai gerina savijautą, atpalaiduoja įtampas, ugdo kasdienio taisyklingo judėjimo ir laikysenos įpročius.

Lila: gyvenimą keičiantis žaidimas. Jei turi klausimą prasidedantį žodžiu KAIP – tai gali liesti bet kurią tavo gyvenimo sritį: sveikatą, materialinę gerovę, santykius, asmeninį tobulėjimą ir pan. – Lila gali padėti tau rasti atsakymą, nurodyti kelią. Žaidimas aktyvina žmogaus vidinį procesą, sukeliantį naujų minčių, asociacijų, budina tavo intuiciją.

__________

ADITI kalanetikos studija

Lazdynų g., 21, 3 aukštas

Tel. +37061144033

aiste@aditi.lt

www.aditi.lt