Skaistės laiškas būsimai mamai

Sukosi įvairios mintys ką noriu pasakyti atvirai ir garsiai, būtent Tau. Tu tapai mama, tas jausmas, neapsakomas žodžiais, tiesa? Išnešioti savyje – žmogų, kuris minta tavimi visapusiškai, tiek emocijos ir tavo vidine būsena jį(-ą) formuoja, tiek valgomas tavo maistas jį(-ą) augina. Gebėti atvesti į šį pasaulį, tai mano galva visiškas stebuklas. Kokia turi būti dėkinga, jog Tu kartu su vyru, gali atvesti palikuonių, savo palikuonių. Tas žmogus, kuris “susibrandino” tavyje, gyvenimą apvertė 180 kampu, ar ne tiesa? Čia ir dabar, šią minutę, laikai savo ir vyro kūrinį, tai jūsų meilės simbolis, tai meilė, kuri – gyva. Savo kūdikiui tapsite gyvenimo mokytojais ir mokiniais.

Dažnai tenka susidurti su skirtingomis patirtimis, aš net išgyvenu jas, atrodo. Noriu palinkėti ir draugiškai patarti:

• Neieškoti bėdų ten kur jų nėra.

• Nelenktyniauti su mamomis ir jų vaikų pasiekimais. Kodėl? Nes tai tave gali liūdinti ir prisigalvosi nebūtų dalykų, o ir google tikrai suras diagnoze. Atmink, tavo vaikas yra unikalus. Tai jūsų santykių ir meilės kūrinys. Jis turi teisę būti kitoks. Kalbant apie motorinę raidą (kadangi dažniausiai vyrauja diskusijos „mano vaikas daro tą, o tavo?“), jis gali daryti tam tikrus dalykus vėliau ar truputi greičiau. Ir ką? Toks yra tavo vaikas. Ir tai nereiškia, jog jis “nurašytas” ar jam yra kažkas ne taip. Kartais pritrūksta tik žinių ir tikslingos veiklos, kuri skatina vaiką atlikti tam tikrus judėjimo modelius. Kaltinti save dėl to, jog vaikas nedaro ar neatlieka judesio tam tikru laikotarpiu, griežtai neleidžiu, tai ne jūsų kaltė, jūsų vaikas yra vienintelis toks ir ne visada bus taip, kaip jūs norite, kad būtų. Raginu džiaugtis akimirkomis, visomis. Gali pasirodyti ir sunkus laiko tarpsnis, kuris nedžiugins. Tačiau tie tarpsniai daug ko išmoko mus.

• Super mamytės. Tokios neegzistuoja. Kiekviena mama savo vaikui yra super heroje ir taškas.

• Neramios, blogos, liūdnos dienos – jos praeis. Tai įšūkis Tau, naujai tapusiai mamai. Priimk jį, nekaltink savęs už tai, jauti jog reikia patarimų ar pagalbos, ieškok jos ir drąsiai kreipkis, žmonės padeda, tikrai. Išgyvenus net ir pačias juodžiausias dienas, – ateis naujos dienos, kupinos džiaugsmo. Ar ne taip būna, jog toji niūrastis ir liūdesys, gali greitai „pabėgti“, čia pat, vaikui nusišypsojus Tau. 

• Atmink, jog tu ne viena! Nebijok kalbėti, kalbėjimas gydo. Atvirumas irgi. Buk atvira su artimaisiais, neapkrauk sau pečių viskuo (vaikas, buitis), nekaltink savęs dėl nepadarytu dalykų. Tapus mama mažylis reikalaus daug dėmesio, bet taip sutverta, tavo dėka vaikas egzistuoja, priklausomas nuo tavęs visapusiškai. Bet svarbu ir savęs neužmiršti. Užsiimkite kartu su mažyliu bendromis veiklomis, tai ne tik veža, bet ir pačiai suteiks didelę naudą, atsiras bendruomenė, ryšys ir palaikymas J

Esu „Rankos lyg mamos“ įkūrėja. Tai man tarsi kūdikis, kuriam visapusiškai esu atsidavusi. Konsultuoju mamas, atlieku masažus ir mankštas kūdikiams, noriu padėti Tau suprasti, kas vysta su kūdikio psichomotorine, kognityvine ir emocine raida tam tikru mėnesiu, bus lengviau ir jausiesi geriau, jog pati gali stebėti kaip keičiasi tavo vaikas, kaip atlieka tam tikrą judesį, ar jo neatlieka ir žinosi, kodėl? Apart klausantis „ką pakuždėjo į ausį kaimynė, nes mano vaikas jau daro…“

Tavo paslaugoms, Skaistė

Pakeiskime nežinomybę – žinojimu.

Su manimi galite susisiekti

Tel. 86 3090121

El. p. armslikemoms@gmail.com

https://www.facebook.com/armslikemoms/