Pasakų senelio laiškas būsimai mamai

Miela mamyte, kuriai dabar sunku. Tau rašo Pasakų senelis Petras (dviejuose privačiuose darželiuose po dvi valandas dvi dienas per savaitę rytais dirbu Pasakų seneliu).

Ir aš turiu dvi dukras, kurioms gyvenime yra buvę sunku. Jaunylei kelios savaitės po gimdymo buvo labai liūdnos. Vyresnėlei buvo itin sunkūs pirmagimio vaikelio pirmieji metai. Paskui aš, senelis, išėjau anūko priežiūros atostogų nuo vienerių iki trejų metų, tai situacija palengvėjo. Kasdien po darbo bėgdavau pabūt su mieluoju anūkėliu nuo 18 iki 22 val. Taip palengvindavau gyvenimą ir pakeldavau nuotaiką dukrai. Važiuodamas namo, troleibuse, ekspromtu kurdavau švelnias lopšines ir šiaip siųsdavau mielas sms žinutes. O namie rausdavausi po savo nemažos bibliotekėlės lentynas (turiu apie 4500 vnt. knygų) ir rinkdavau gražiausius eilėraščius apie mamas ir vaikelius, tėčius ir vaikelius ir siųsdavau dukroms sms žinutėmis.

Tokioj situacijoj aš ir pats jaučiausi labai įsitempęs, nežinojau, ką daryt, bet labai norėjau padėti dukrai. Ir žinutėmis bei „senelystės“ atostogomis padėjau! Dukros savijauta labai mane gąsdino, bet tikėjau, kad tai turi jai praeit. Taip ir buvo!

Retkarčiais susimąstau apie savo suaugusias dukras. Lyginu jų vaikelių auginimo problemas su savo ir žmonos problemomis auginant jas. Keista, bet tos problemos gana panašios. Ir kaip džiaugiuosi, kad daugeliu atvejų jau žinau, ką patart!

Visada vaikelio gimimą laikiau tikru stebuklu, nors pats esu biologijos specialistas, gamtos mokslų daktaras. Kokia dieviška vaikelio prigimtis! Iš daugybės tėčio spermatozoidų ir mamos kiaušialąsčių susitinka būtent kažkurie du! Su dangaus pagalba reikia devynių ilgų mėnesių vaikeliui normaliai vystytis. Po to, nepaprastai rizikingas atėjimas iš mamos gimdos pasaulio į šį didelį pasaulį! Normaliai, lengvai. Tada – sudėtingas vystymasis ir augimas iki trejų metų, kai jau galima truputį truputį atsipūsti. Argi tai ne stebuklas?!

Mieloji mamyte, Tau dabar sunku, bet tai tikrai praeis. Vieną dieną tu tapsi močiute, kuri galės rašyti laišką naujoms mamoms, kurioms sunku. Svarbiausia, žinok, kad visoms pogimdyvinė depresija TIKRAI praeina. Ir nebijok kreiptis pagalbos į artimuosius bei gydytojus – kartu bus tikrai lengviau! Būsiu laimingas, laimingas laimingas, jeigu Tau šie mano pamąstymai padės ir bent truputį nušviesins sunkų laiką.

Būtinai būkit visi sveiki ir laimingi!

Pasakų Senelis Petras