Laiškas nuo Linos

Vaiko gimimas yra vienas didžiausių pokyčių mūsų gyvenime. Esu tikra, kad šią frazę girdėjote ne kartą ir ne du. Tačiau girdėti ir patirti – labai skirtingi dalykai. Keičiasi beveik viskas gyvenime – tai, ką ir kada valgome, kaip atrodo mūsų kūnas, kambarys, kas tampa didžiausiu dienos įvykiu, kaip reaguojame į kito žmogaus verksmą, kaip veikia mūsų smegenys ir ką vertiname. Gimsta vis naujų versijų ir įrodymų, kodėl taip yra, o pagrindinė žinutė lieka ta pati – tam, kad kuo geriausiai galėtume pasirūpinti bejėgiu kūdikiu, turime leisti sau pasikeisti ir priimti save naujus. Dažnai – iki šiol nepažintus, nebūtinai sėkmingus, gražius ir geraširdžius. Tam reikia atlaidumo sau, laiko ir erdvės susivokti, kantrybės, meilės, kartais – pagalbos iš šalies. 

„Mothering the mother“, arba mamauti mamai – taip dabar pasaulis vadina reiškinį, kai vėl atkreipiamas dėmesys į ką tik pagimdžiusios moters poreikius. Tapimas mama – tai procesas. Ji gimsta kartu su kūdikiu ir taip pat užtrunka, kol ima pasitikėti savimi – savo jausmais, nuojautomis, įžvalgomis. Labai svarbu, kad šalia būtų žmonių, galinčių ją palaikyti šiame procese. Padėti atgauti jėgas, jei reikia – pasitikėjimą savo kūnu, įgusti suprasti kūdikio ženklus ir savo poreikius, atsirinkti prioritetus ir susivokti emocijose. Priimti pagalbą: suprasti ir įvardinti, kas tai būtų (gal karštas maistas kartą per dieną? Gal atidžiai klausantis pašnekovas, neprimetantis savo nuomonės?), ir rasti, kas galėtų tai padaryti. Gal verta kurti mamų klubą ir padėti viena kitai? Arba kviestis sesę, mamą, anytą, draugę, dulą? Žmonės stiprėja ir auga meilės ir švelnumo apsuptyje – pasistenkite, kad būtent tai jus suptų. 

Dulų asociacijai priklausančią dulą galite rasti svetainėje www.dula.lt/rasti-dula/

Vilniuje kartą per mėnesį, Kaune ir Klaipėdoje taip pat vyksta nuolatiniai asociacijos organizuojami susitikimai su dulomis, kuriuose kaskart galima susipažinti su keletu dulų. 

Dulų profesinės FB paskyross:

  1. Agnė Škudienė, tel. 8 661 13391, www.akuseresmokykla.lt
  2. Mantautė Morkvėnė, Kaunas, tel. 8 676 77827, mantaute@gmail.com, FB: Tampu mama – dula Mantautė
  3. Jurga Plankytė-Jankauskienė, tel. 8 686 45736, jurgapla@yahoo.com
  4. Ina Venslovienė, tel. 8 614 94896, ina.pradzia@gmail.com
  5. Asta Žūkaitė, tel. 8 651 88928, astazuukaite@gmail.com
  6. Eglė Gurčinė, tel. 8 672 37198, FB: Eglė Gurčinė
  7. Virginija Šironė, tel. 8 620 59119, virginija.jarmaliunaite@gmail.com, FB: Dula Virginija
  8. Loreta Misiura, tel. 8 622 60937, loretamisiura@gmail.com, FB: Dula Loreta
  9. Jūratė Gritėnienė, tel. 8 686 60432, gritele@gmail.com
  10. Rima Kukuraitienė, tel. 8 656 79497, rimakuk@gmail.com 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *