Laiškas nuo Gretos

Sveika,

Rašau tau, nes galiu kai ką pasakyti ne todėl, kad perskaičiau knygoje. O todėl, kad esu mama. Tokia pati, kaip tu. Kaip ir tu, aš laukiau savo kūdikio, rinkau mažus kūdikių rūbelius, svajojau apie švelnias putlias rankutes, įsivaizdavau save ramiai stumdančią vežimėlį parke. Buvau subrendusi moteris, žinojau, kad be žavingų akimirkų bus ir nemiga, sudėtingas maitinimas ir pilvuko diegliai. Bet žinoti ir išgyventi yra du skirtingi dalykai… 

Šis laiškas yra kiekvienai „naujai iškeptai“ mamytei,  net ir tai, kuri apsupta mylinčios šeimos ir  supratingo vyro dėmesio. Bet labiausiai tai, kuri gyvena aplinkoje, kur šalia esantys pasirenka matyti tik paviršių, tik formą, tik kūną, tik tai, ką jiems patogu matyti. Jie nuoširdžiai džiaugsis tavo vaikelio atėjimu (nes tai tikrai didingas įvykis!!!), sveikins ir galbūt net  paklaus, kaip tu pati jautiesi. Bet dažniausiai nenorės išgirsti atsakymo – “blogai”. O išgirdę sakys – „kas gi blogai – juk kūdikėlis sveikas, tuoj paaugs, būti mama yra didžiausias pasaulio stebuklas“. Ir jie bus teisūs. Bet tau, deja, šią minutę taip neatrodo. Nesu gydytoja ar psichologė, kad turėčiau kompetencijos aiškinti, kaip veikia hormonų sistema ar tavo smegenys. Bet kartais jie veikia ne pagal planą. Ne pagal tavo ir ne pagal tavo vyro ar artimųjų planą.  Tokia realybė, bet ką tau su tuo daryti? Vieno recepto, deja, nebus. 

Populiarus pasakymas „mylėk save ir daugiau rūpinkis savimi“ bent jau man neveikė. Nes nuo pasakymo „myliu save“ meilės sau kažkaip nepadaugėja. Pasiūlymas pasirūpinti savimi, kai nori tik gulėti lovoje ir susigrąžinti savo buvusį gyvenimą iki vaiko, irgi neveikia. Patarimas pasikalbėti su kuo nors – nepadeda – dažniausiai tas kas nors tave trumpai paguos jau aukščiau išvardintom frazėm, ir tau negirdint nusistebės „matai, o atrodė tokia protinga moteris, jai kažkas pasidarė su galva…“. Tai ką daryti? Priimk visą fizinę pagalbą, kurią tau siūlo aplinka, bet padėti sau emociškai gali tik tu pati priimdama save su esamais savo jausmais, ir žmonės, kurie nori ir sugeba priimti tave su tikrais tavo jausmais. „Aš jaučiuosi lūdna ir nelaiminga“, „man per sunku pasirūpinti savo vaiku“, „aš noriu grįžti į darbą“, „aš netinkama būti mama“ – įvardinusi tai sau nepasidarysi nė kiek blogesnė mama – nes tu jau esi pati nuostabiausia MAMA savo kūdikiui. Tu tik leisi, priimsi, suteiksi šansą mintims, kurios yra tavo galvoje, išeiti į šviesą. Gali jas pasakyti sau garsiai. Išgirsk save sakančią savo tikrus jausmus. Neteisk savęs. Nevertink savęs. Nes dažniausiai mes save vertiname ne savo vidiniu balsu, o kitų akimis (savo mamos, vyro, „tobulųjų“ draugių). Velniop juos. Pasakyk sau, ką tu jauti dabar. Tegul niekas daugiau negirdi, pasikalbėk tik su savimi garsiai.  Pamatysi, palengvės. Gal net kartais atrodys juokinga ar keista. Tai nusijuok.  Nusistebėk savimi. Matai, tu sugebi save nustebinti. Prisimink dar kokią situaciją, kai save nustebinai – prisimink, kokia tu išradinga, sumani, protinga, atkakli. Ir čia vis dar ta pati tu. Tik truputį paveikta hormonų ir pasikeitusių gyvenimo aplinkybių. Bet visas tavo gyvenimas, patirtys, pamokos, pasiekimai, sugebėjimai, talentai – jie čia su tavimi. Jie niekur nedingo. Jausmai yra tik tavo dalis, jie nėra viskas, kas tu esi. Jie kaip debesys – plaukia – ateina, praeina, sugrįžta juodi ir sunkūs, išlyja, pragiedrėja, nušvinta saulė. 

Tu esi visų savo patirčių visuma. Panaudok savo resursus, kad rastum būdų išeiti iš šios situacijos, daryk tai mažais žingsneliais – paieškok informacijos, paskaityk, rask, kas tave tikrai supranta (dažniausiai patyrę tą patį), paskambink, parašyk. Gyvenk po vieną dieną. Po vieną mažytį pasiekimą, net jei tas pasiekimas būtų išsiplauti galvą ir nueiti iki parduotuvės. 

Ir visada prisimink, kad tam mažam rėksniukui labai pasisekė, kad atėjo pas tokią nuostabią mamą. Jūs kartu patirsite šį mamystės stebuklą su visomis jo pusėmis. Būk jam dėkinga, kad atnešė tą patirtį į tavo gyvenimą, nes išgyvenusi, tu jau būti kitokia – brandesnė, tvirtesnė, išmintingesnė.

Mūsų treniruočių studija STIMULUS yra tik moterims – čia jauku, ramu, gera. Dirba puikios savo srities profesionalės. Siūlome įvairias mankštas – kalanetika, pilates, kineziterapinės mankštos. Taip pat organizuojame renginius, moterims aktualiomis temomis.  Su įkvepiančiais linkėjimais!

 Greta | www.stimulus.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *