Laiškas nuo Eglės

Mieloji neseniai kūdikėlio sulaukusi mano drauge, 

žinau ir suprantu, kad dabar jis yra Tavo pasaulis. Arba bent jau skaitei, įsivaizdavai, kad taip turėtų būti. Skaitei, kad turėtum būti pakilime ir didelėje palaimoje.  O kas, jeigu taip nesijauti? Jeigu jautiesi kiek kitaip, nei aprašyta gražiausiose motinystės knygose apie kūdikio atėjimą į šį pasaulį ir pirmąsias jo gyvenimo dienas.

Jeigu neskrajoji padebesiais, kaip įsivaizdavai, pirmiausia suprask – su Tavimi viskas gerai. Leisk sau jaustis taip, kaip jautiesi.  Pripažink sau tai, kaip jautiesi, ir nebausk savęs už tai.

Gimus sūnui aš taip pat nesupratau, kodėl nuo pirmos sekundės, kai jį padėjo man ant krūtinės, nepajutau stipriausių pasaulyje emocijų, kodėl neverkiau iš laimės. Nusivyliau savimi, nes nebuvau didžiausioj euforijoj ir galvojau, kad su manimi kažkas ne taip. Kad galbūt neturiu motinystės jausmo.

Taip, pirmas kūdikio prisiglaudimas yra nuostabi, vienintelė ir jaudinanti akimirka, daug emocijų, daug jausmo, bet tokio pakilimo, kokį įsivaizdavau, nepajutau. Mąsčiau, kas su manim negerai, kad nejaučiu tokio stipraus jausmo, – juk gimimas yra stebuklas, žmonės verkia iš laimės priglaudę savo naujagimį. O aš ne. 

Tik vėliau supratau, kad mano jausmas ir mano euforija tiesiog kitokia ir auganti kartu su sūnumi. Jam dabar penkeri. Ir tokio stipraus jausmo dar niekada nejaučiau. 

Dabar galiu verkti iš laimės tiesiog žiūrėdama jam į akis. Mano emocijos auga kiekvieną dieną kaip ir jis. Dabar žinau, kaip svarbu žinoti, kad viskas su manimi gerai ir kad nėra jokio standarto, kaip turėtų būti. Dabar žinau, kad mano meilė sūnui yra tokia stipri, jog ateina po truputį.

Todėl labai linkiu ir labai prašau Tavęs leisti sau jaustis taip, kaip jautiesi, pripažinti sau ir nepykti ant savęs dėl to. Jeigu gali, apie savo jausmus pasikalbėk su kuo nors artimu.

Kalbėk apie savo jausmus, savo savijautą, savo būseną. Būk toje aplinkoje, kurioje tau ramu, saugu, kurioje gali rūpintis ne tik savo vaikeliu, bet ir savimi. Nepamesk savęs – pats brangiausias žmogus šiame pasaulyje vis dėlto esi pati sau. Esi unikali, jautri, rami ir mylinti – pirmiausia mylinti save.

„Vilkės namų“ studija ir erdvė sukurta tam, kad galėtume būti ir jaustis ramiai bei saugiai. Todėl labai raginu nepamiršti, kad čia laukiamos moterys, kurios dar laukia, kurios jau susilaukė ar kurios dar tik mintyse ir širdyje nešioja savo vaikelius. Čia moterims saugu ir čia jos gali pasirūpinti savimi. Studija kviečia prisijungti prie treniruočių, mankštų ir judesio užsiėmimų po gimdymo – sportuodamos padedame ne tik savo kūnui, bet ir mintims, jausmams, emocijoms. Taip pat čia vyksta įvairūs susitikimai, mokymai ar seminarai apie tėvystę, santykius, auklėjimą. Čia mes kuriame bendruomenę apie save ir Tave, todėl prisijunk.

Eglė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *