Mūsų studija gimė kaip dar vienas kūdikis iš noro pasidalyti savais atradimais ir patirtimi, kuri palietė ir suformavo mus pačias, tapus mamomis.
Išties svarbu, kad tokiais svarbiais gyvenimo etapais turėtume saugią atramą – dvasinę ar fizinę, o svarbiausia, kad būtume stiprios pačios savyje, žinotume, kaip save nuraminti, turėtume efektyvių priemonių rinkinį, galinčių pagelbėti iškilus sunkesnėms akimirkoms.
Labai džiaugiamės, kad auginti vaikus ir augti mums pačioms padeda ir per gyvenimą lydi Ajurveda ir apskritai Rytų medicina. Ji išmintingai nukreipia, kaip rūpintis savimi ir savo artimaisiais tausojant ir mylint savo kūną bei sielą.
Ajurveda – tai gyvenimo būdas. Ji moko gyventi santarvėje su gamta ir darnoje su jos ciklais. Mūsų natūrali būsena – gera sveikata ir savijauta. Kai mūsų gyvenimas ir mus supanti gamta nesusiderina, kyla kūno ir proto pusiausvyros sutrikimų, o tuomet ima kamuoti įvairūs skausmai, puola ligos.
Tikrasis grožis ir gera savijauta atsiranda iš sveiko kūno, proto bei sielos derinio. Dvasingumas – puiki galimybė rasti ramybę, prasmę ir tikrą grožį visose gyvenimo staigmenose.
Mielai kviečiame užsukti pabendrauti planuojančias pastoti, besilaukiančias ar jau pagimdžiusias moteris. Galbūt norėsite padovanoti sau keletą ramybės valandėlių, o gal tiesiog pasitarti, kokiomis natūraliomis priemonėmis (vaistažolėmis, tinkamu maistu, savimasažu, mankšta, meditacija) sau galite padėti šiuo ypatingu Jums metu.
Ajurvedinė abjangos terapija šiltais aliejais
Nėštumo metu ir pagimdžius moters kūnas susiduria su galybe pasikeitimų ir tiek emocinių, tiek fizinių iššūkių. Moteriai labai svarbios pirmosios 40 dienų po gimdymo – tai laikas, kai reikėtų skirti sau pakankamai dėmesio ir atgauti jėgas, kai reikėtų maksimaliai ilsėtis kartu su kūdikiu, visavertiškai maitintis ir leisti hormonams bei kūnui sugrįžti į harmoningą būseną. Deja, dažnai nepavyksta, todėl moters gyvybinė energija labai išsenka.
Ajurveda šiuo jautriu moters gyvenimo etapu rekomenduoja išbandyti abjangą – kūno procedūrą su šiltais aliejais. Ji nuramina protą ir kūną, suteikia stiprybės, pagyvina ir pakelia nuotaiką, subalansuoja sujautrėjusias emocijas, taip pat prisotina kūną aliejingų medžiagų, tonizuoja kūną ir odos audinius, pamaitina išsausėjusią, sutrūkinėjusią odą.
Svarbu, kad moters artimieji suvoktų, jog pirmiausia reikia rūpintis motinos sveikata ir gera savijauta, jos gyvybinių resursų papildymu. Kol vaikutis maitinamas mamos pienu, jis yra neatskiriama mamos dalis.
Esame dėkingos, galėdamos prisijungti prie šio prasmingo projekto ir pasidalyti savo patirtimi.
Rytų medicinos ir masažo specialistės Jūratė Žvirgždienė ir Inesa Rusteikienė iš studijos „Vandens lelija“