Laiškas nuo Ingos

Labas, miela drauge,

kadangi skaitai šį laišką, greičiausiai galiu vadinti tave MAMA. Galbūt prie šio vardo dar nepripratai – gerai tave suprantu, man taip pat prireikė šiek tiek laiko. Būna visaip, juk mes visos labai skirtingos ir kiekvienos iš mūsų – mamos – istorija yra UNIKALI. Viena nuo pat pirmųjų akimirkų džiūgauja, kad laukiasi, o kita atranda mamystės gėrį vėliau, laikydama kūdikį ant rankų, iš lėto, po truputį. Vienos mamos žavisi savo besikeičiančiu kūnu, auginančiu naują žmogutį, o kitos nori kuo greičiau fiziškai būti tokios, kokios buvo iki nėštumo. Vienos, atrodo, nė akimirkai nesulėtina gyvenimo tempo – gimus kūdikiui kartu su juo toliau aktyviai keliauja, pramogauja, susitinka su draugais, dalijasi naujais džiaugsmais ir rūpesčiais. Na, o kitos ilgai mėgaujasi ramiu buvimu su savo mažuliu ir kurį laiką nori pabūti jaukiai bei ramiai, atokiau nuo skubančio ir šurmuliuojančio pasaulio.

Tik štai būdamos tokios skirtingos mes turime ir daug panašumų – visos norime padovanoti vaikui kuo daugiau MEILĖS, ŽINIŲ, GERŲ PATIRČIŲ, užmegzti su juo TVIRTĄ RYŠĮ. Ir dar – mums visoms kyla daugybė KLAUSIMŲ! Mes norime žinoti, kaip elgtis, jei mažas žmogutis nemiega taip, kaip parašyta knygoje, ką daryti, jeigu jis išsigando, nuliūdo ar supyko. Mums nejauku, jeigu maudomas mažulis verkia. Galime suglumti bandydamos su juo kalbėti – o kokiais žodžiais kalbinti, ką sakyti?

Puikiai žinau, kaip lengva pradėti abejoti savimi, kai kas nors priekaištauja, kad per daug ar per mažai nešioji, per dažnai ar per retai maitini, netinkamai migdai ar auklėji. O mums visoms yra taip svarbu jausti, kad elgiamės tinkamai, kad ESAME GEROS MAMOS! Ypač tada, kai kas nors vyksta kitaip, nei tikėjomės, ne taip, kaip kas nors parašė ar pasakė. Mamai labai svarbu PASITIKĖTI SAVIMI, juk rami mama dovanoja ramybę ir saugumą savo mažyliui! 

Pagaliau mums visada rūpi, o ką galime veikti kartu su savo vaiku? Juk, žiūrint į tas dideles bedugnes akis, norisi pradėti bendrauti, užmegzti ryšį. Taip, iš pradžių pakanka nusišypsoti ir paspausti mažytę kaip sagutė nosytę – pypt! O paskui jau norisi ko nors daugiau… Tad tapus mama atsiranda noras domėtis ir mokytis – kiekviena ieškome SAVO KELIO, kaip būti laiminga mama ir kaip smagiai auginti laimingus vaikus

Visa, kas kirba Tavo galvoje, yra normalu, patikėk. Jau daug metų (nuo 1999-ųjų) vedu užsiėmimus, kuriuos vadinu Mamų Dainomis – dalinuosi įvairiomis naudingomis žiniomis, skirtomis auginantiesiems pačius mažiausius. Čia sutikau daugiau nei tūkstantį mamų, kviečiu ir Tave. Aš tikiu, kad kuo daugiau žinome, tuo tvirčiau jaučiamės, tuo lengviau galime pasirinkti kelią, kuris labiausiai tinka ir patinka mums.

Linkiu Tau daug stebuklingų akimirkų auginant savo mažulėlį!

Inga |
+370 698 06797 | mamudainos@gmail.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *