Laiškas nuo Julijos

Miela mamyte, neseniai susilaukusi mažojo stebuklo, 

norisi Tave pasveikinti ir pasakyti, kad esi ne viena! Nors mano stebuklui jau kiek daugiau nei dveji, bet kiekviena diena atneša naujienų, smagių potyrių, taip pat ir iššūkių, „kur ribos, kaip jas brėžti“. Prisiminus pirmuosius mėnesius po gimdymo, iškyla daug akimirkų, kai buvo sunku fiziškai ir visai neaišku, kaip reikia daryti tą ar aną, kada guldyti miegoti ir pan. Knygų skaičiau daug, lankiau kursus, bet labiausiai padėjo artimųjų su mano sūnumi praleistas laikas. Tuomet galėjau skirti laiko sau. Net jei tai trukdavo 30 min. ir nueidavau tik į parduotuvę, per tą laiką pailsėdavau ir norėdavau vėl ieškoti savo ir vaiko ryšio, būdų, kaip kartu jaučiamės geriausiai. 

Jei jautiesi, kad viskas klojasi kaip per sviestą, susitvarkai puikiai ir norisi tik šaukti iš džiaugsmo VALIO, pasidalyk teigiamomis emocijomis su kitomis mamomis. Sakoma, kad džiaugsmu reikia dalytis. Galbūt šalia yra kas nors, kas taip pat norės pasidalyti savo teigiamomis patirtimis? O jei džiaugsmu netrykšti, skaityk toliau, galbūt rasi ką nors vertinga.

O kas, jeigu jautiesi prastai, dažnai pyksti, esi pervargusi? PUIKU, nes jau gali įsivardyti, kaip jautiesi, ir žinai, kad reikia „ką nors daryti“. Nepaisant vadovėlių gausos, iš visų pusių dalijamų patarimų, vis tiek reiks atrasti laiko tik sau. Suprantu, kad šalia gali nebūti artimųjų, galinčių ir norinčių pabūti su kūdikėliu, kol ilsiesi, bet jeigu pagalvotum apie visus visus, net ir tolimesnius artimuosius? Choro drauges, kaimynes, tetas, bendradarbes, krikšto tėvus? O gal yra galimybė pasikviesti už simbolinį mokestį galintį pagelbėti žmogų? Jei į visus atsakymus atsakei „ne, nieko nėra“, noriu, kad nenuleistum rankų ir bent tol, kol vaikutis miega, netvarkytum namų, nerūšiuotum skalbinių ir pan. Tiesiog tą laiką nieko neveik. Manau, turėtų pagerėti. Kai bus visai sunku, pabandyk giliai pakvėpuoti.

Mane motinystė išmokė paprašyti pagalbos. Pirmiausia artimųjų, tuomet ir darbe, studijose, net nepažįstamųjų. 

Vesdama muzikinius kūdikių gestų kalbos užsiėmimus, visuomet kelias minutes skiriu diskusijai, kokie gestai vaikams labiausiai patinka, kokią muziką jie mėgsta, kas padeda jiems užmigdyti ar be kokio įtaiso neįsivaizduojame motinystės. Dalijantis ir kalbantis lengviau – tiek žodžiais, tiek gestais!

Julija 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *