Laiškas nuo Ilonos

Mieloji, tu gavai pačią vertingiausią dovaną  – tapai Mama. 

Ar prisimeni kaip sužinojai, jog tavyje auga nauja gyvybė, ar prisimeni, kaip pajautei pirmuosius judesius ir išties supratai, kad tu esi ne viena, ar paskutinis laukimo mėnuo prailgo ir tau, – kaip buvo man. Norėjau kuo greičiau susitikti su savo vaikučiu, bet tuo pačiu įkandin sekė ir baimė, – ar sugebėsiu, ar mokėsiu būti mama. 

Tiek nežinomybės, tiek klausimų… bet štai ta akimirka, kai gimė mano kūdikis. Štai jis ant mano krūtinės ir aš suprantu, kad aš viską žinau ir viską galiu. 

Mieloji Mama, tu taip pat viską žinai ir viską gali. Palik įsitempusį protą ramybėje, leisk širdžiai pačiai sudėlioti kas teisinga, o kas ne. Nesilygink su niekuo kitu, nes tai, kas kitų – nėra Tavo. Tu tik būk su savo kūdikiu artume ir ramybėje, visa kita ateis savaime. Ta ramybė, kurią spinduliuosi tu, sugers ir mažylis. Mūsų vaikai – kaip lakmuso popieriukai, jie jaučia mūsų emocijas, jaučia mintis, jaučia vidinę būseną. Visą savo dėmesį skirk savo vaikelio artumui. Tu privalai žinoti, kad esi geriausia Mama pasaulyje. Savo kūdikiui tu esi visas pasaulis, ne, net ne pasaulis, o visa Visata. Miela Mama, neskubink įvykių. Viskas kas turi atsitikti, atsitiks. Viskas kas turi įvykti – įvyks. Viskas ko reikia išmokti – išmoksi, ir išmoksi ne iš teorijų, išmoksi iš savęs ir širdies balso, tu tik neskubėk ir nesilygink su kitais. Kas geriausia Tavo kūdikiui žinai tik Tu viena. 

Miela Mama, nebijok savo sumišusių jausmų ir savo emocijų, priimk visa tai kaip dar vieną patirtį, dar vieną etapą, žinok, kad visada sulauksi pagalbos, palaikymo, padrąsinimo iš tų, kurios pačios tai išgyveno. Bendrystė yra nuostabiausias dalykas, kuris padeda suprasti, jog nesame vienos, jog nesame paliktos su nežinomybe. Kartais net nereikia patarti, kad viskas pasidarytų aišku, kartais reikia tiesiog būti išklausytai. Miela Mama, nebijok dalintis savo jausmais, kad ir kokie jie būtų. Jie yra tavo, jie nuostabūs ir unikalūs.

Dviejų nuostabių berniukų mama Ilona
———–
www.karlsonodarzelis.lt/Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *