Laiškas nuo Mildos

Labas,

Aš – Milda, dviejų vaikų mama. Pamenu, kai laukiausi pirmagimio, galvoje dūzgė tūkstančiai klausimų: kaip reikės paimti, kaip reikės nuprausti, kas tas „smėlinukas“ ir iš vis: ar sugebėsiu? Gali būti, kad tokiomis mintimis gyvenate ir jūs, besilaukiančios. Bet nurimkite, nes viskas ateina nepaprastai natūraliai. Deja, bet kartais, mažesnės ar didesnės klaidos, auginant vaikus yra padaromos. Taip nutiko ir man. Ir netgi ne su pirmagimiu…

Mano jaunėlis „nugulėjo“ galvytę, ilgą laiką klausiau gydytojos ir aplinkos nuomonės, kad „nieko nereikia daryti“, „turėtų susitvarkyti pati“, „nieko tokio, užaugs plaukai nesimatys“. Ir tik pradėjusi ieškoti informacijos anglų kalba, supratau, kad visi patarimai buvo klaidingi, o laukta per ilgai.

Labai ilgai kaltinau ir graužiau save, kad nesužiūrėjau nugulėjimo, pykau ant gydytojų (šeimos gydytojos, ortopedo, neurologės), kurie sakė „nieko tokio, susitvarkys“, bet jokių aiškių patarimų nedavė, jaučiausi pati blogiausia, niekam tikusi mama…

Ir vieną vakarą gimė mintis, kad visa ta informacija, kurią perskaičiau, aš galiu pasidalinti su kitais tėvais ir padėti jiems padaryti viena klaida mažiau. Taip atsirado informacinė svetainė tėvams, pasipylė tėvų klausimai „ką daryti?“. Oho! Pasirodo, čia ne aš netikusi mama, bet Lietuvoje yra problema, apie kurią net nekalbama. 

Todėl drąsiai sakau, jeigu atsirado bet kokia problema – ieškok atsakymo, nes kažkas jau su tuo susidūrė. Neradai atsakymo – kalbėk garsiai, nes atsiras bendraminčių šalia. Taip visada gimsta kažkas naujo ir reikalingo kitiems. Niekada nelaikyk problemos tik savyje, nes pasidalinus su kitais – ji mažėja. 

Džiaugiuosi atsiradusia dar viena puikia iniciatyva, kuri, tikiu, padės daugeliui mamų surasti save, suvokti, kad besikeičiančios emocijos, išgyvenamos po vaikelio atsiradimo yra visiškai natūralios. Svarbiausia, nepamirškite mylėti SAVĘS.

Milda
———-
864503790 | info@kudikiogalvyte.lt
| www.kudikiogalvyte.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *