Laiškas nuo Ingos

Pasaulyje, 1 kūdikis iš 10 gimsta per anksti.  Lietuvoje šių mažylių gimsta apie 1600 (5-6 proc. nuo visų gimdymų). Priešlaikinis gimdymas dažniausiai įvyksta netikėtai, ir tėvai neturi galimybių pasiruošti šiam įvykiui. Gimus ankstukui ar sunkiai sergančiam mažyliui, jis dažniausiai skubiai atskiriamas nuo mamos ir gydomas naujagimių intensyvios terapijos skyriuje. Tai gali trukti net ir keletą mėnesių.

Naujagimio tėveliai ir ypatingai mama, patiria didelę psichinę įtampą, nes negali rūpintis savo mažyliu  taip,  kaip planavo nėštumo laikotarpiu. Pasikeitusi aplinka, ilgas gulėjimas ligoninėje, miego trūkumas, nuolatinė įtampa, kankinantis laukimas ir jausmų sumaištis (šokas, pyktis, kaltė, baimė, derybos, vienatvė, liūdesys, bejėgiškumas ir kt.) gali paskatinti depresijos simptomų atsiradimą.

Mamoms tik medicininės pagalbos nepakanka, reikalinga  ir emocinė parama, padedanti sumažinti psichinę įtampą. Dėl šios priežasties į asociaciją ,,Padedu augti“ susibūrę savanoriai nuo 2011 metų teikia psichologinę pagalbą, emocinę paramą bei organizuoja savitarpio pagalbos grupes šeimoms, esančioms krizinėje situacijoje, gimus neišnešiotam naujagimiui, kūdikio negalios ar netekties atvejais. 

,,Padedu augti“ savanorės pagal poreikį vyksta į didžiausią Lietuvos gydymo įstaigą, kur gydoma daugiausiai neišnešiotų naujagimių (LT yra 2 centrai, kur gydomi sunkiai sergantys neišnešioti naujagimiai) ir teikia savitarpio pagalbą mama mamai.

Kassavaitinė veikla – ,,Arbatos pertraukėlės“. Tai neišnešiotų naujagimių tėvų susitikimai ligoninėje (savitarpio pagalbos grupės), į kuriuos atvyksta savanorė mama, auginanti namuose neišnešiotuką. 

Nuotolinės savanorių mamų  konsultacijos 24/7 telefonu (tarp jų yra ir specialistų: soc.darbuotojų, psichologų, neonatologų ir kt.);

Inga Laukytė-Budrienė
Asociacijos “Padedu augti“ vadovė
Padedu augti.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *