Laiškas nuo Kristinos

Sveika, miela sese motinystėje,

Kartu su savo mažyliu, gimei ir Tu – visiškai naujam – mamos – vaidmeniui.

Aš šį vaidmenį kuriu jau devyniolika metų kartu su savo dvynėmis Justina ir Gabija bei mūsų pagranduku Motiejumi. Kuriu kasdien ir tų dienų būna visokių. 

Kol laukiausi pirmąjį kartą, raminau save, kad būti mama – savaime suprantama, užtenka mylėti savo vaikus ir viskas klosis puikiai. Deja, užgriuvęs fizinis, emocinis ir psichologinis krūvis labai greitai atvėrė tokias mano puses ir savybes, kurių nenorėjau pažinti niekada. Labiausiai slėgė suvokimas, kad štai jau viskas, atsitiko kažkas negrįžtamo ir visą likusį savo gyvenimą turėsiu būti atsakinga tik už juos – šalia manęs augančius vaikus. 

Dabar atsigręžusi į tuos metus būčiau dėkinga žmogui, pasakiusiam: „Esi svarbi ir tu, ir kuo labiau tu rūpiniesi savimi, tuo geriau gali pasirūpinti savo vaikais“. Šito aš vis dar mokausi iki šiol ir nuoširdžiai liudiju, kad mano emocinė sveikata, stabilumas yra ryšio su artima aplinka garantas. Išmokau prašyti pagalbos, dalintis su draugėmis net ir juodžiausiomis mintimis bei pasigyrimo nevertais motinystės momentais, o esant reikalui – ieškoti profesionalios psichologinės pagalbos. 

Išmokusi kalbėtis ne tik apie gražiąsias puses, supratau, kad kiekviena mama išgyvena įvairiausius jausmus ir tokiomis amplitudėmis, kurios iki vaikų atsiradimo bent jau man nebuvo pažintos. Su vaikais ir per vaikus mes iš naujo pažįstame save, jie greičiausiai padeda mums pasiekti mūsų pačių traumas, vaikystės skaudulius, todėl ir mūsų reakcija į vaikų poelgius gali būti nepamatuota ir logiškai nepaaiškinama. Ir tomis minutėmis tarsi išdidintai aplink save pradėdavau matyti visas tas tobulas mamas, kurios yra kantrios ir išmintingos. 

Todėl sakau – šiukštu nesilygink su kitomis, nes tavo gyvenimo paveikslas yra unikalus ir jame visos spalvos yra būtinos. Tavo patirtis ir kelias tiek aukščiausiomis viršūnėmis, tiek giliausiomis bedugnėmis eina tolyn, su kiekvienu žingsniu tu augi ir bręsti kartu su savo mažyliu. Ieškok, būk atvira sau, įvairioms patirtims, atrask, kas tau labiausiai padeda ir priimk save bei savo motinystę, kaip didelę dovaną, kuri tau vienai duota.

O kūrybiškai žiūrėti į motinystę ir jos iššūkius aš mokausi pati bei dalinuosi studijoje tėvams ir vaikams „Šilkaus pupa“.

———-
Kristina 
8 637 46007 | www.silkauspupa.lt

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *