Laiškas nuo Violetos

Labas, mažylio susilaukus ar dar jo besilaukianti, Mamyte!

Kaip tau sekasi? Klausiu, nes man išties rūpi. Nes žinau, kad mama kartais norėtų išgirsti šį klausimą ir galėtų atsakyti į jį nuoširdžiai, nedailinant, nešvelninant ir neapsimetant amžinai užlieta motinystės džiaugsmo bangos. Kartais norisi išrėžti, kad labai trūksta miego, kad dažnai apima visiškos bejėgystės jausmas, kad ima pyktis ant kiekvieno žmogaus, norinčio duoti „naudingą“ patarimą apie vaiko auginimą.  O išrėžus panašias frazes, norėtųsi išvysti ne išsigandusias pašnekovo akis, o pajusti draugišką apkabinimą ir pasiūlymą tiesiog pabūti šalia. Kartais taip norisi, kad kažkas tiesiog kalbėtų su mama ir ją palaikytų. Be moralų, primygtinų patarimų ar smerkimo. Tiesiog išvirtų sriubos ar išdžiaustytų skalbinius.

Gimus pirmai dukrelei išmokau visą namų ūkį prižiūrėti viena ranka, nes kita visuomet turėjo ją laikyti glėbyje. Visą parą. Kaip gerai, kad draugai paskolino žiedinį slingą. Prieš 15 metų šis daiktas buvo visiška naujovė, teko gerokai pasukti galvą, kaip jis naudojamas. Mano džiaugsmui aš vėl atgavau abi rankas! Štai taip prasidėjo mano kelias teisingų ir saugių nešioklių link. Po truputį pradėjau ieškoti šio gėrio, įsitraukiau į mamų ratus, kur jos dalijosi patirtimi, kaip yra nuostabu nuolat turėti kūdikį šalia, nuolat jausti jo širdutės plakimą ir atliepti jo poreikius – nešioklėje raminti, migdyti ar žindyti.  

Dabar, kai nešioklės.lt išaugo į nemažą parduotuvę, kasdien sulaukiu neseniai pagimdžiusių mamų su naujagimiais, kurios ieško, kas galėtų palengvinti jų dienas, kai vienu metu tenka  ir nešioti mažylį, ir aktyviai rūpintis namais bei namiškių poreikiais. Gera, kai galime pasidalinti patirtimis. O ypač gera matyti, kai mama, pirmą kartą pabandžius įsidėti naujagimį į nešioklę ir jam užsnūdus joje, tiesiog atsisako nusiimti demonstracinę nešioklę, nes ji nė už ką nenori nutraukti nuostabios akimirkos, kai ir mažylis ramus, ir ji turi laisvas rankas. Aplanko nuostabus artumo ir ramybės jausmas. 

Visuomet skatinu domėtis, ieškoti ir kalbėti. Nes mažylis yra stebuklas, kuriam Pasaulyje numatyta ypatinga vieta, tik mes dar to nežinome. O šiandien – visas jo Pasaulis yra mama, kuria taip pat privalu pasirūpinti ir ją palaikyti visose situacijose.

Violeta
—————-
www.nešioklės.lt
 | info@nesiokles.lt | +370 674 74161

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *